Egzamin ósmoklasisty 2020: Publiczna Szkoła Podstawowa w Lipsku najlepsza w Powiecie!Czas czytania: 2 min.

Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Lipsku, uzyskali najwyższy wynik na egzaminie ósmoklasisty 2020 w Powiecie Lipskim. Ich średnia z trzech przedmiotów wyniosła 53,97 procent.

Uczniowie, rodzice, a także dyrekcja z Lipska mają powód do dumy. Egzamin z języka polskiego napisali na średnio 61,15 procent, matematyki 48,12 procent, zaś z języka angielskiego 52,66 procent.

Udało nam się osiągnąć najwyższy wynik w powiecie. Receptą na sukces jest osiem lat solidnej pracy nauczycieli. Jak wiemy, przez ostatnie trzy miesiące odbywała się nauka zdalna, która nas całkowicie zaskoczyła. Udało nam się jednak dostosować do wszelkich wymagań. Nasi nauczyciele solidnie podeszli do swojej pracy. Mieli kontakt z uczniami. Systematycznie prowadzili lekcje przez internet. Wykazali się również ogólną troską. Również władza gminy, pomogła nam doposażyć.

– opowiada dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej Elżbieta Kosterna.

Tegoroczną naukę w szkole zakłóciła pandemia, dlatego również w szkole w Lipsku, odbywała się nauka zdalna. Dzięki zaangażowaniu uczniów, rodziców, nauczycieli dyrekcji oraz władz gminnych, udało się pokonać wszelkie trudności.

Nie było łatwo, ale i nie było ogromnych przeszkód. Wszystkie dzieci posiadały komputery albo smartfony. Kontakt był utrzymywany na bieżąco. Jeżeli jakieś dziecko miało problem, organ prowadzący przekazywał narzędzie do pracy. Jeżeli wychowawca zauważył inny problem, kontaktował się bezpośrednio z rodzicem.

– dodaje Elżbieta Kosterna.

Najlepszy wynik na egzaminie ósmoklasisty z języka polskiego to 98 procent, z matematyki 97 procent, zaś języka angielskiego 98 procent.

Źródło: Echo Dnia Radomskie.

Wspieraj MojeLipsko – pomóż nam się rozwijać

Nasza ankieta

Jak często korzystasz z Paczkomatów?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.