Kiedy próbna matura i egzaminy ósmoklasisty?Czas czytania: < 1 minutę

Są terminy próbnych egzaminów. Tegoroczni maturzyści zaczną je pisać 3 marca, ósmoklasiści dwa tygodnie później.

Testy odbędą się stacjonarnie w szkołach przy zachowaniu reżimu sanitarnego.

Egzaminy maturalne i ósmoklasisty w wersji próbnej uczniowie napiszą już w marcu. Podobnie jak w ubiegłym roku, z uwagi na epidemię koronawirusa, przy zachowaniu pełnego reżimu sanitarnego.

Matury próbne rozpoczną się testem z języka polskiego (3 marca), dzień później uczniowie zmierzą się z matematyką, a 5 marca – z językiem angielskim.

Ósmoklasiści rozpoczną próbne egzaminy od języka polskiego (17 marca), dzień później zmierzą się z matematyką, a 19 marca z jednym z „języków obcych nowożytnych”.

Próbne matury i egzaminy ósmoklasisty. Są terminy 

Uczniowie zdejmą maseczki dopiero gdy usiądą w szkolnych ławkach. Zaznaczmy, że przetestowanie swojej wiedzy nie jest obowiązkowe. Ci, którzy np. będą na kwarantannie, będą mogli się sprawdzić pisząc test w domu – Centralna Komisja Egzaminacyjna (CKE) udostępni go na swoich stronach. Uczniowie wciąż uczą się zdalnie, dlatego resort edukacji już w listopadzie zdecydował, że zakres wiedzy na egzaminach będzie okrojony o 20-30 procent.

Wciąż ważą się natomiast losy egzaminów ustnych, w grudniu MEN informował, że będą one nieobowiązkowe. Matury i test ósmoklasisty mają odbyć się w maju.

Źródło: Radio ZET.

Wspieraj MojeLipsko – pomóż nam się rozwijać

Nasza ankieta

Jak często korzystasz z Paczkomatów?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.