Dziupla hazardu zlikwidowanaKPP Lipsko
Listen to this article
Czas czytania: 2 minut

W piątek (1.09) działania lipskich policjantów doprowadziły do zamknięcia na terenie powiatu lipskiego nielegalnego salonu gier. 

W wyniku prowadzonych w ostatnich dniach działań  na terenie powiatu lipskiego policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Lipsku zlikwidowali nielegalny salon gier.

Funkcjonariusze w toku czynności procesowych zabezpieczyli cztery automaty do gier hazardowych,  na których urządzane były gry wbrew przepisom ustawy. Zabezpieczono również pieniądze przeznaczone do wypłaty dla graczy w kwocie ponad  5 tysięcy złotych.

Na ujawnionych maszynach zainstalowane były gry o charakterze losowym, prowadzone w celach komercyjnych, dla których wymagana jest specjalna koncesja.

W związku z powziętym podejrzeniem, iż na ujawnionych automatach możliwe jest urządzanie gier w rozumieniu przepisów ustawy o grach hazardowych,  na miejsce zostali skierowani funkcjonariusze urzędu celno-skarbowego, którzy wykonali eksperyment procesowy polegający na przeprowadzeniu gier, w trybie którym urządzenia były eksploatowane  przez zwykłych graczy.

W trakcie prowadzonych eksperymentów ustalono, że na zabezpieczonych automatach  można urządzać gry w rozumieniu przepisów ustawy o grach hazardowych.  Następnie  maszyny zostały zabezpieczone i  przekazane funkcjonariuszom służby celnej, którzy będą prowadzić dalsze postępowanie w przedmiotowej sprawie.
Podmioty prywatne nie mogą urządzać gier na automatach poza kasynami. Za posiadanie nielegalnych automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary w wys. 100 tys. zł od jednego automatu.

Taką karę pieniężną może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych automatów, ale również osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w którym umieszczane są nielegalne automaty do gier hazardowych. Za organizowanie gier hazardowych poza wysoką grzywną grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3 lat.

KPP Lipsko

 

 

Zagłosuj w naszej ankiecie dotyczącej zarobków!

Porównanie zarobków wójtów, burmistrzów i starosty
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.