Dzieciaki z lipskich rodzin zastępczych na filmowym seansie
3 czerwca 2022 roku z okazji „Dnia Rodzicielstwa Zastępczego”, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Lipsku, będące Organizatorem rodzinnej pieczy zastępczej w Powiecie Lipskim, zorganizowało wyjazd do kina w Radomiu na film pt. „Detektyw Bruno” dla rodzin zastępczych i rodzinnego domu dziecka wraz z małoletnimi dziećmi.

 

Film przedstawia przygody małego Oskara, który przebywa w rodzinnym domu dziecka. Oskar rozpoczyna poszukiwania urodzinowego skarbu, który zostawili mu rodzice. W poszukiwaniach pomaga mu detektyw Bruno. Film pełen humoru, jak i wzruszających scen, rozweselił i zaciekawił wszystkich uczestników wyjazdu.

Po seansie filmowym wszyscy wybrali się do restauracji na ciepły poczęstunek i deser. Spotkanie było okazją do złożenia podziękowań rodzinom zastępczym za codzienny trud, troskę i zaangażowanie w pracę na rzecz dzieci. Podczas powrotu do domu, Dyrektor PCPR zaprosił do wspólnej zabawy.

Dzięki takim wyjazdom, rodziny zastępcze, jak i rodzinny dom dziecka, mają możliwość na odpoczynek, integrację oraz czas, by zapomnieć o trudach dnia codziennego.

 

Dzieci miały okazję poznać się i porozmawiać, gdyż zauważyły dzięki wyjazdowi jak wiele ich łączy.

Dzień, który wszyscy spędzili aktywnie, zostanie im w pamięci na długo.

Nawiązując do obchodów Dnia Rodzicielstwa Zastępczego, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Lipsku informuje, iż prowadzi ciągły nabór kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej.
W celu uzyskania dodatkowych informacji dotyczących rodzinnej pieczy zastępczej serdecznie zapraszamy do PCPR.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Lipsku, za: PCPR w Lipsku.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*