Duma Rzeczniowa gwiazdą imprezy w Sycynie!
5 czerwca w parku w Sycynie będzie miało miejsce wydarzenie pod hasłem „Zielone świątki – czyli ludowe obchody święta wiosny”.  

 

W jego ramach odbędą się zawody wędkarskie oraz biegowe. Dla najmłodszych przewidziano dmuchańce i ciekawe zajęcia z animatorami, a dla miłośników kulinariów regionalne dania. Będzie też tradycyjna część obrzędowa, występy lokalnych artystów, a na zakończenie zabawa taneczna.

Przed nami ciekawa impreza kulturalna, która zostanie zorganizowana w Sycynie, miejscu urodzin Jana Kochanowskiego.

Celem wydarzenia jest pobudzenie aktywności i wspieranie integracji lokalnej społeczności poprzez pielęgnowanie i popularyzowanie dziedzictwa kulturowego. Podczas imprezy nie zabraknie zmagań sportowych, kulinarnych przysmaków, jak i wielu atrakcji dla dzieci. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w wydarzeniu

– mówi starosta zwoleński Stefan Bernaciak.

 

Zawody wędkarskie i biegowe

Święto wiosny rozpocznie się zawodami wędkarskimi o Puchar Starosty Zwoleńskiego na terenie stawów w Sycynie. Zgłoszenia do udziału można przesyłać do 3 czerwca do zarządu Stowarzyszenia Nasz Jasieniec, bądź za pomocą poczty e-mail na adres: stowarzyszenie@naszjasieniec.pl. Laureaci otrzymają puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe.

O godzinie 12.30 wystartuje XIX Bieg Wokół Gniazda Ojczystego Jana Kochanowskiego. Udział w nim mogą wziąć zarówno dzieci, jak i dorośli miłośnicy aktywności fizycznej. Zgłoszenia należy przesyłać do 1 czerwca na adres: Starostwo Powiatowe, ul. Jagiełły 4 26-700 Zwoleń lub adres e-mail: j.krol@zwolenpowiat.pl. Dla laureatów biegu będą puchary, medale i nagrody rzeczowe.

 

Występy artystów, atrakcje dla dzieci i pyszne jedzenie

O godzinie 14.30 wydarzenie przeniesie się do parku w Sycynie, gdzie odbędzie się oficjalne otwarcie „Ludowych obchodów święta wiosny”. W pierwszej kolejności ogłoszone zostaną wyniki zawodów wędkarskich oraz biegów. Następnie rozpocznie się część obrzędowa w wykonaniu zespołu „Sycynianki”. Na scenie zaprezentują się też dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej w Sycynie. Jak na święto ludowe przystało, nie zabraknie występów lokalnych artystów, które odbędą się w ramach Przeglądu Klubów Seniora Ziemi Radomskiej. O godzinie 19.00 rozpocznie się koncert zespołu ludowego Wianki znad Krępianki, a o 20.00 wspólna zabawa taneczna.

Wydarzenie będzie obfitowało w liczne atrakcje. Do dyspozycji najmłodszych uczestników zostanie oddana dmuchana zjeżdżalnia, a o dobrą zabawę zadbają animatorzy. Miłośnicy kulinariów zaś będą mogli próbować regionalnych dań przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich. Serdecznie zapraszamy.

– mówi sekretarz powiatu Edyta Sulima.

Organizatorem „Ludowych obchodów święta wiosny” jest Starostwo Powiatowe w Zwoleniu. Wydarzenie będzie dofinansowane w ramach Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich.

 

 

Zespól „Wianki znad Krępianki” robi furorę na lokalnym rynku muzycznym. Trzyosobowa grupa pięknych kobiet z Rzeczniowa w składzie: Emilia Burek, Agata Burek oraz Julia Nachyła to połączenie młodości i temperamentu, wykonujących covery zespołów ludowych i hitów disco polo wraz z folkowym brzmieniem.

Posłuchajcie ich:

 

 

 

Źródło: Starostwo Powiatowe w Zwoleniu; ObiektywnieTV.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*