Druhowie ratują, gaszą i… szkolą studentów

Czas czytania: < 1 minutę

15 stycznia o godzinie 12.15, druhowie z jednostki OSP Jawor Solecki rozpoczęli pierwsze w 2023 roku szkolenie prewencyjne.

Tym razem strażacy-ochotnicy wyszli poza granice administracyjne Gminy Sienno. Z inicjatywy druha dra n. med. Adama Karolika – wykładowcy uczelni – gościli w Wyższej Szkole Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Świętokrzyskim.

W ramach czterogodzinnego bloku zajęciowego, studenci mieli możliwość praktycznego przećwiczenia zasad udzielania pierwszej pomocy w najczęściej występujących sytuacjach zagrożenia życia. Ćwiczyli naukę postępowania w przypadku zadławień, układanie w pozycji bocznej ustalonej oraz resuscytację krążeniowo-oddechową bezprzyrządową oraz z wykorzystaniem defibrylatora szkoleniowego i worka samorozprężalnego do wykonywania oddechów ratowniczych.

Część praktyczna została uzupełniona o niezbędne informacje teoretyczne z podstaw medycyny ratunkowej. W ramach tej części zajęć, uczestnicy zapoznali się m. in. z podstawami prawnymi dotyczącymi obowiązku udzielania pierwszej pomocy osobom w sytuacji zagrożenia życia oraz przyczynami i objawami wybranych stanów zagrożenia życia np. wstrząsu.

Źródło: OSP Jawor Solecki.

Catering Zacisze


 

 

Nasz sondaż. Zagłosuj

Tak z ciekawości pytanie :)
Czy wybralibyście twórcę i naczelnego MojeLipsko.info na swojego wójta/burmistrza?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.