Chodzą do fryzjera w czasie pracy!Listen to this article
Czas czytania: 2 minut

Piszecie do nas, że to skandal, że patologia, że nikt ich nie kontroluje.

Niestety – trudno się nie zgodzić!

Dostajemy informacje o MOPS/GOPS Lipsko, Solec nad Wisłą, Ciepielów, Sienno, Rzeczniów…

O pracownikach bibliotek, Powiatowym Urzędzie Pracy, o Sanepidzie, KRUS.

A przede wszystkim o pracownikach urzędów gmin i powiatu. Mamy zdjęcie pań z pełnymi siatkami!

Padają konkretne nazwiska!

Latają po mieście w czasie pracy na zakupy i nawet do fryzjera – tak można to podsumować.

Uwaga! Każdy pracownik ma prawo wyjść w czasie pracy o ile dopuszcza tego pracodawca na tzw. “wyjście prywatne”. które jest ewidencjonowane i do odpracowania lub do zmniejszenia wynagrodzenia. Zawsze jest potrzeba iść na wizytę do lekarza, załatwić coś w urzędzie, itd.

Uwaga 2! Pracownicy Sanepidu chodzą bo taka ich praca, aczkolwiek…

Aktualizacja 2023-09-10   09:18:50  Uwaga 3 od czytelnika: Pracownicy MOPS/GOPS robią zakupy również dla podopiecznych.

Jednakże apelujemy do kierowników jednostek organizacyjnych, gmin, powiatu o przyjrzenie się tej sprawie. Wiemy, że nie prowadzicie dokładnych ewidencji, wiemy, że przymykacie oko, wiemy, że nie macie pojęcia o tym gdzie kto chodzi!

Przypominamy, że przerwa wynikająca z Kodeksu Pracy to 15 minut na 8 godzin pracy. Do tego 5 minut na każdą godzinę pracy przy komputerze. Te przerwy się nie łączą i na pewno nie polegają na wyskoku do sklepu czy na inne okoliczności, które trwają godzinami…

Nie każdy w trakcie pracy może wyjść na godzine go fryzjerki! Większość pracowników w powiecie nie ma czasu w trakcie przerwy zjeść!

 

 

 

 

Zagłosuj w naszej ankiecie dotyczącej zarobków!

Porównanie zarobków wójtów, burmistrzów i starosty
5 Komentarzy

  1. pracownicy MOPS robią zakupy dla podopiecznych. Także może się zdarzyć że któraś z nich chodzi z siatkami z zakupami.

  2. Jeżeli macie konkretne dowody na to, że pracownicy instytucji wychodzą w czasie pracy załatwiać prywatę to czemu nie pójdziecie z tym do ich pracodawcy? Co da pisanie ogólnikowych artykułów i rozgrzebywanie tego na forum??? Chyba tylko to, że podburza się ludzi na urzędników.
    Czy ktoś wogole bierze pod uwagę, że te osoby mogą być w tym czasie na urlopie? A jeśli faktycznie robią takie rzeczy w czasie pracy to od tego jest pracodawca i jemu trzeba zgłaszać takie wykroczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.