Charytatywna zbiórka pieniędzy na leczenie dla Marcina!Czas czytania: 2 min.
Listen to this article

Drodzy Państwo, ażeby mieli Państwo ogląd i świadomość tego w jakim stanie jest Marcin, przesyłamy Państwu informację od Marcina, odnoszącą się do jego aktualnego stanu zdrowia i leczenia.

Wesprzyjcie również zbiórkę Marcina – czas ucieka nieubłagalnie.

Link do zbiórki: https://pomagam.pl/marcinc

 

Wiadomość od Marcina:

Witam Państwa!

Od kiedy zacząłem stosować terapię celowaną (Dabrafenib i trametynib), moja choroba ustabilizowała się, większość guzów podskórnych zniknęła a stan się polepszył. Niestety, podczas majowej kuracji zauważyłem puchnącą powiekę, która zaniepokoiła mnie sugerując zwiększenie zmiany w oczodole.

Po konsultacji onkologicznej stwierdzono progresje choroby w oczodole i wątrobie, co skutkowało zaprzestanie działania terapii celowanej. Podczas konsultacji, wykonany rezonans magnetyczny uwidocznił przeżuty do mózgu – 6 małych (2 mm) i jeden większy (30mm) także guz oczodołu.

1 czerwca zostałem zapisany na stosowanie terapii immunologicznym lekiem pemprolizumab (keytuda). Lek ten podawany jest co 3 tygodnie jako wlew dożylny, ale na odpowiedź jego działania trzeba czekać od około 9 tygodni. W tej chwili podane miałem 2 dawki. Zlecono mi także radioterapie stereotaktyczną (14 lipca) na obecne w mózgu guzy. Najlepszą opcją leczenia guzów mózgu jest terapia immunologiczna (ipilimumab+nivolumab), której nie mamy zatwierdzonej w Polsce, więc musimy się opierać o pojedynczy lek jakim jest pemprolizumab.

Teraz czas pokaże w jaką stronę pójdzie choroba, a mianowicie tomografia komputerowa zaplanowana na 24 sierpnia.

Wciąż potrzeba bardzo dużo pieniędzy. Nie zostawiajmy Marcina samego, pomóżmy mu.

Dziękujemy za dotychczasowe wsparcie!

Źródło: Nowa Perspektywa.

Zagłosuj w naszej ankiecie!

Czy Burmistrz Ciepielowa postępuje według Ciebie poprawnie używając gminnego hasła w swoim komitecie wyborczym?

Czy według Ciebie takie działania to sprawiedliwe i uczciwe zasady walki wyborczej?
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.