Burmistrz Solca opowiada na zarzuty! Rehabilitacji nie będzieCzas czytania: 3 min.
Listen to this article

Dostaliśmy w ostatnich dniach informacje związane z burmistrzem Solca nad Wisłą. Chodzi o wybory sołtysów/sołtysek jak również 0 najbliższe samorządowe.

Przytoczymy je wraz z odpowiedziami Pana Burmistrza.

Marek Szymczyk (burmistrz) potwierdził, że będzie kandydował w kolejnych wyborach, które odbędą się w kwietniu.

Zarzuty są z maili, odpowiedzi Pana Burmistrza streściliśmy z rozmowy telefonicznej.

Jakie zarzuty?

1. W gminie Solec trwają wybory sołtysów i moim zdanie dochodzi do kilku nieprawidłowości związanych zarówno z ich przebiegiem jak i zachowaniem Marka Szymczyka burmistrza, który dzięki temu za gminne pieniądze zaczął już nieoficjalnie kampanię wyborczą.

Burmistrz nie nazwa tego kampanią wyborczą. Na to jescze przyjdzie czas.  To są spotkania z mieszkańcami. To, że informuje na nich o tym, co jest w budżecie na obecny rok zaplanowane dla danej wsi i jej mieszkańców to jeszcze nie jest kampania.
Redakcja: zgadzamy sie ale granica jest tu bardzo delikatna!
2. Podczas wyborów sołtysa burmistrz odczytywał projekt uchwały o powołaniu gminnego ośrodka zdrowia i rehabilitacji skierowany przez osobę, która ma być jego kontrkandydatem i zaczął negować taki pomysł ubliżając pomysłodawcy. To zakrawa na czyste chamstwo. Wciska taka ciemnotę i to za gminne pieniądze widać nauczył się od PiSu.

Burmistrz informuje, że faktycznie wpłynął taki projekt uchwały, złożony przez komitet mieszkańców, gdzie jest mowa o powołaniu ośrodka rehabilitacji. Jednak, jak twierdzi burmistrz, tu jest zagrożenie.
Obecnie budynek jest wynajmowany spółce lekarskiej, która ma podpisany kontrakt z NFZ. Gmina nie posiada swojego ośrodka zdrowia.
Spółka Lekarska w chwili wyprowadzki zabiera też ze sobą pacjentów. Kolejne zagrożenie to brak lekarzy, trzeba by ich szukać na nowo.
Burmistrz wskazuje też na koszty. Stawki lekarzy są wysokie. Do tego jeszcze pielęgniarki, personel, obsługa. A dostosowanie budynku?
Problemem według  Burmistrza jest NFZ, który od kilku lat nie ogłasza konkursów na rehabilitację.Dodatkowo utworzenie takiego ośrodka wiąże się z wypowiedzeniem umowy obecnej spółce Lekarzy Rodzinnych. Tym samym skąd wziąć środki na finansowanie drugiego ośrodka zdrowia?
Jak informuje Burmistrz uchwała nie miała wymaganych podpisów. Została ona złożona pierwotnie w grudniu. Kolejną uchwałę Rada Miejska otrzymała 26 stycznia.  Już z prawidłową liczbą podpisów.
Uchwała była procedowana na sesji rady miejskiej 30 stycznia.Zaproszony na sesję Pan Chechliński (lekarz) poinformował, ze NFZ nie robi konkursów a aneksuje umowy do obecnych.
Jak zaznaczył Pan Chechliński, żeby zgłosić się do konkursy trzeba mieć już budynek, który spełnia wszystkie normy w dodatku z całym wyposażeniem i obsługą.
A co jak się nie wygra konkursu? Od decyzji NFZ nie ma odwołania.
Według słów (chyba)  Pani radnej nie ma potrzeby aby w gminie był ośrodek rehabilitacji, bo jest w szpitalu w Lipsku a tam czeka się tylko rok.
Burmistrz na koniec zadeklarował, że chętnie spotka się z pomysłodawcami uchwały i porozmawia o pomyśle.

Czytelnik kończy słowami:

Ludzie to jednak na Przedmieściu głupie są, jak mówił dziadek, bo zmiany nie chcą.

Ocena należy do Was. Niedługo wybory.

Zagłosuj w naszej ankiecie!

Czy Burmistrz Ciepielowa postępuje według Ciebie poprawnie używając gminnego hasła w swoim komitecie wyborczym?

Czy według Ciebie takie działania to sprawiedliwe i uczciwe zasady walki wyborczej?
36 Komentarzy

 1. Zachowanie pana Burmistrza i jego świty na wyborach sołtysa w Solcu nad Wisłą było karygodne. Na pytania pomysłodawców ośrodka rehabilitacji odpowiadali szyderczymi uśmieszkami aż niemiło na to patrzeć. Szkoda że ludzie którzy chcą zrobić coś dla społeczności gminy tak są traktowani!!!

 2. Czy nie po to wybieramy Burmistrza i Radnych, aby służyli społeczeństwu tej Gminy? W pierwszej kolejności należy zaspokoić podstawowe potrzeby społeczności, choćby takie jak ujęcie zdrowej wody i oczyszczalnię ścieków.Później zamiast muszli koncertowej można wybudować i filharmonię. Spójrzmy, gdzie jesteśmy i w którym kierunku zdążamy…? My Społeczność tej Gminy!

 3. Jak wynika z artykułu pan Chechlinski został zaproszony na sesję rady miasta,a ciekawe czy zostali zaproszeni pomysłodawcy tego projektu?

 4. Pomysłodawcy mie zostali poinformowani. Pomysłodawcy mieli obserwować stronę internetową Gminy. Co za prawa, co za obyczaje!

 5. Mam tę ulotkę o rehabilitacji i publicznym ośrodku zdrowia. Nie ma tam żadnej wzmianki o tym, że chcieli likwidować dotychczasowy ośrodek zdrowia. Wręcz przeciwnie, wnioskują aby poszerzyć bezpłatne usługi o ginekologa, pediatrę, opiekę nad kobietą ciężarną itp. Przeczytajcie sami.Warto

 6. Gdyby Pan Burmistrz miał w sercu dobro Solca i jego mieszkańców nie dopuściłby do sprzedaży ,,WDT-u,, budynek ten ma bardzo duży potencjał. Można byłoby ulokować w nim żłobek,przedszkole,klub młodzieżowy itp .Coż pozostał tylko żal.Potencjał tego obiektu wykorzysta człowiek który go zakupił.Nasz włodarz tłumaczył, że nie miałby na niego pomysłu.Pan przewodniczący Rady Miasta i Gminy w Solcu w owym czasie był zarządca tego ogromnego budynku ,on też przyczynił się do jego sprzedaży.

 7. W innych miejscowościach przy wyborach na sołtysów było wcale nie lepiej,burmistrz zachowuje się niezbyt przyjemnie , o rehabilitacji też była mowa że nfz rzekomo nie wyraża zgody na otwieranie (No cóż w Lipie Miklas otwiera się) więc chyba można….o ośrodku zdrowia w Solcu wypowiadał się również żeby nic nikomu nie podpisywać bo on nie chce żeby był to gminny ośrodek zdrowia… Wydaje mi się że czas na zmianę… ludzie potrzebują badań profilaktycznych których brak w tej gminie ,ludzie potrzebują lepszej wody,oświetlenia…tu tylko radni robią dla siebie co się da …

 8. Magister od fikołków i ten jego pożal się Boże zespół fachowców to banda nieudaczników ludzie czas coś zmienić to nie jest tak że NFZ nie podpisuje kontraktów, poza tym zgodnie z ustawą o samorządzie gminnym zapewnienie poz i rehabilitacji to zadanie ustawowe gminy, ponadto ma warunki do tego, czas żeby coś zmienić, nie wolno żeby on się zasiedział,

  • Tak, czas na zmianę! Niestety, kiełbasa wyborcza – bal seniora, święto kobiet, wsparcie protestu rolników, …, … pewnie zagwarantuje kolejną udaną (i dochodową, rada gminy z przewodniczącym na czele uchwali kolejną podwyżkę pęsji dla burmistrza) kadencję… a szkoda…

 9. Co to za burmistrz co w swojej gminie nie mieszka jemu rehabilitacji nie trzeba bo w Lipsku ma a od teściów blisko do szpitala

 10. Przypomnijmy sobie zebrania dotyczące wyboru sołtysów. Zapewne każdy pamięta jak wiele kłamstw padło z ich strony pod kątem utworzenia rehabilitacji. Jak wymawiali ludziom, że zamiast utworzenia publicznej służby zdrowia, zlikwidują ośrodek zdrowia i pozbawią ludzi opieki medycznej. Kłamstwa! Jak można tak kłamać i to publicznie na zebraniu. Obejrzyjcie sesję z 30 stycznia. Sami sobie zaprzeczają i przekazują kłamliwe i formacje.

 11. To po prostu śmierdzi, zapomniał burmistrz albo nie wie jakie są zadania ustawowe gminy, czas na zmianę w myśleniu, te zebrania na sołtysów to kpina, kampania za nasze pieniądze,
  ludzie zobaczcie oświadczenia majątkowe burmistrza

 12. Pan Redaktor szuka afer a tu nic w tej sprawie nie napisze , może Pan redaktor został zastraszony przez burmistrza….Dlaczego nie możemy mieć swojej gminnej rehabilitacji? czemu musimy jeździć daleko i czekać po pół roku … Pan burmistrz dużo mówi a mało robi i tak zleciało te 10 lat …na zebraniach względem wyborów na sołtysa zadawanie pytań które się burmistrzowi nie podobają skutkuje szybkim zakończeniem…. Pan burmistrz ciagle biadoli co by mu konkurencja deptała po piętach, chce wzbudzić litość…Nie ma pediatry, ginekologa ,badań

 13. Pomysł doby i przydatny, ale czy pomysłodawca składając projekt dotłoczył kosztorys ile będzie kosztowało
  1. wybudowanie nowego budynku lub przystosowanie jakiegoś budynku
  2. wyposażenie go w sprzęt i personel
  3. utrzymanie budynku i personelu

 14. Budynek jest, dostosowanie nie będzie znaczyło dużo skoro burmistrz obecny twierdzi że środki są, gmina jest gminą starzejącą się i powinna posiadać taki ośrodek, utrzymanie budynku z pieniędzy z nfz,
  naprawdę Ci którzy to wymyślili powinni doprowadzić to do realizacji bo obecny włodarz jest zbyt zmęczony zeby działać

  • skoro pieniądze są a utrzymanie jest po stronie NFZ to jaki jest powód żeby nie realizować tej inwestycji

  • Tylko tych ludzi trzeba poprzeć przy wyborach. Burmistrz mieszka w Lipsku i nie słucha czego tak naprawdę potrzebują mieszkańcy całej gminy. Przykre!

 15. Bądźmy poważni on i tak zostanie na następną kadencję po to zrobił z Solca miasto. Ludzie już są nastawieni przemeldowani do wyborów.

 16. Miasto… Zapytajcie czy wybrali zastoisko szlamu i ścieków za ogrodzeniem oczyszczalni, czy zalali je betonem robiąc poletko osadowe. Dobrze, że ludzie zdjęcia mają takiej ekologii. Podobnie wygląda wysypisko śmieci za oczyszczalnią w Solcu. Co na to ochrona środowiska i miejscowe władze?

  • Już jest koniec kadencji było krzyczeć jak zatrudniał. Przez 6 lat jakoś nie przeszkadzało teraz wszyscy się oburzają.

   • nie na darmo jest powiedzenie że pokorne ciele dwie matki śsie.
    kogo zatrudnił na 6 lat?gdzie takie cuda się dzieją?

 17. Lecz jeśli prawda i z tego nas zabodzie,
  Nową przypowieść Polak sobie kupi,
  Że i przed szkodą, i po szkodzie głupi. Jan Kochanowski

  • @ Ter
   ciekawe czy będziesz też tak piał z zachwytu jak wrócą te czasy jak w latach 90
   Albo jak ci przyślą kilku imigrantów do Solca i będziesz na nich zaper…ł i niebedziesz mógł na nich słowa powiedzieć bo będziesz oskarżony o rasizm.

   • Anonim polecam zobaczyć demografię jeżeli nic nie zrobią rządzący w sprawie polityki migracyjnej to nie będzie kto miał pracować, i nie mówię o nie robach a wykwalifikowanych pracownikach już dziś brakuje pielęgniarek u nas,

    A zmiana jest dobra i rozdawnictwo się winno skończyć bo póki co zapier…. na Polska patologię

    • @ tego…..
     Jeżeli myślisz ze migranci będą pracować na ciebie to się mylisz ty będziesz musiał zapie…lać na nich spójrz na statystyki w Niemczech Francji czy Szwecji gdzie z obecnych przybyłych migrantów prace podjęło mniej niż 25%.
     Chyba że ci się marzy taki sylwester jak w Kolonii w Niemczech gdzie nawet policja nie chciała przyjąć zgłoszenia a co mówić o działaniach.

     A co do Polskiej patologii według ciebie czym ona się objawia?

     70% społeczeństwa ma wykształcenie wyższe gdzie przykładowa sprzątaczka musi znać kilka języków za najniższą krajową to jest patologią. W Polsce pielęgniarka musi mieć studia medyczne gdzie na zachodzie wystarczy zawodówka.

 18. Panie, spuść swe szlachetne nogi i … zrób to co dawno powinieneś zrobić. Ślepym oczy otwórz, strachliwym dodaj wiary, a głupim przysporzyć rozumu racz. No i tym wszystkim klamcom zapisz to za grzech. I na dzisiejszy czas może wystarczy, ale czy na pewno?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.