Bieg „Z pasji do Gorzowa” zawitał do Sienna
17 lipca, grupa biegaczy pod opieką Tomasza Manikowskiego – lidera i pomysłodawcy biegu „Z pasji do Gorzowa”, dotarła do gminy Sienno.

Na grupę biegaczy składają się ludzie po przejściach, w większości podopieczni „Fundacji Dogonić Marzenia”. Biegną, by dać świadectwo, że można poskładać swoje życie na nowo. Wśród biegaczy są osoby niepełnosprawne, byli alkoholicy, ludzie bezdomni i inni walczący z problemami życiowymi. Biegacze do Sienna dotarli w niedzielę o godzinie 17. Półtorej godziny później odbyło się spotkanie z mieszkańcami gminy. Panowie opowiadali o swoich pasjach, marzeniach i trudach przeszłości. Biegną, by pokazać, że mimo nawet głębokich życiowych kryzysów, można poskładać swoje życie. Cała drużyna zachęca do aktywności fizycznej.

W 29 dni postanowili biegiem odwiedzić wszystkie miasta wojewódzkie. W niespełna miesiąc biegacze chcą pokonać odległość 2 500 kilometrów. Do mety – Gorzowa – dotrą 30 lipca. Bieg ma formę sztafety. Biegacze wymieniają się na trasie kilka razy (średnio co 5 km), tak by odpowiednio rozłożyć siły. Na trasie dołączają do nich inni chętni biegacze z Polski, by wspólnie pokonać dziennie dystans około 100 km.

Źródło: UG w Siennie.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*