Bezpieczeństwo. Spotkanie seniorów z policjąpixabay
Czas czytania: 2 min.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lipsku podejmują szereg działań profilaktycznych, które mają na celu bezpieczeństwo seniorów powiatu lipskiego.

5 maja 2023 roku w ramach prowadzonej kampanii społecznej „Świadomy-Czujny – Bezpieczny” dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Lipsku spotkał się  z seniorami.  W ramach prowadzonego przedsięwzięcia  asp. Karol Mazurkiewicz zaprezentował i omówił problematykę oszustw dokonywanych wśród osób starszych. Podczas wizyty przestrzegał przed istniejącymi, w tym zakresie zagrożeniami. Mówił o przestępstwach popełnianych na szkodę osób starszych, metodach, którymi posługują się sprawcy, a także konsekwencjach prawnych wynikających z podpisywania umów oraz wpuszczania do domów osób nieznajomych. Dodatkowo przybliżył seniorom kwestię bezpieczeństwa podczas korzystania z usług bankowych. Policjant odpowiadał na szereg pytań nie tylko związanych z tematyką spotkania, ale również na pytania dotyczące problemów, z jakimi, na co dzień borykają się osoby starsze, a które mają bezpośredni wpływ na ich bezpieczeństwo.

Przypominamy:

•    Policjanci nigdy nie żądają pieniędzy za prowadzone czynności – w ten sposób działają oszuści!
•    Policja nie przysyła do Państwa domów innych osób po pieniądze lub kosztowności!
•    Policja nie prosi o przelewy bankowe i nie zabezpiecza pieniędzy na tzw. „tajne bezpieczne konta”!
Z taką telefoniczną informacją dzwonią jedynie oszuści!
Te i inne ważne treści były przypominane podczas spotkania z seniorami, ponieważ tylko w bezpośrednim kontakcie można omówić wszystkie budzące wątpliwości sytuacje oraz zasady bezpieczeństwa. W ten sposób dotarliśmy z przestrogą do kolejnych seniorów powiatu lipskiego. To bardzo ważne, aby cały czas być czujnym  w kontakcie z osobą obcą  i stosować zasadę ograniczonego zaufania.

 

Źródło: KPP w Lipsku

Wspieraj MojeLipsko – pomóż nam szukać nieprawidłowości

Nasza ankieta

Czy jesteś za wprowadzeniem zakazu sprzedaży alkoholu w godzinach 22:00 - 6:00 na terenie każdej gminy w powiecie?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.