Będzie żłobek w Lipsku. Dzięki UEpixabay
Czas czytania: < 1 minutę

Blisko 𝟑 𝐦𝐥𝐧 𝐳ł 𝘇 𝗯𝘂𝗱𝘇̇𝗲𝘁𝘂 𝗨𝗻𝗶𝗶 𝗘𝘂𝗿𝗼𝗽𝗲𝗷𝘀𝗸𝗶𝗲𝗷 𝗼𝗿𝗮𝘇 𝗯𝘂𝗱𝘇̇𝗲𝘁𝘂 𝗣𝗮𝗻́𝘀𝘁𝘄𝗮 na uruchomienie i funkcjonowanie 𝘇̇ł𝗼𝗯𝗸𝗮 𝘄 𝗟𝗶𝗽𝘀𝗸𝘂

Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej ogłosiło wyniki naboru wniosków w ramach programu „Maluch Plus”. Zgodnie z tym ogłoszeniem do 𝗯𝘂𝗱𝘇̇𝗲𝘁𝘂 𝗠𝗶𝗮𝘀𝘁𝗮 𝗶 𝗚𝗺𝗶𝗻𝘆 𝗟𝗶𝗽𝘀𝗸𝗼 wpłynie 𝟮 𝟴𝟯𝟭 𝟴𝟲𝟬,𝟬𝟰 𝘇ł 𝗱𝗼𝘁𝗮𝗰𝗷𝗶. W ramach pozyskanej kwoty na utworzenie miejsc opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 przeznaczymy kwotę 𝟭 𝟲𝟮𝟴 𝟬𝟮𝟬,𝟬𝟰 𝘇ł.

Na dotację w tej części składają się środki pochodzące z budżetu Unii Europejskiej w ramach KPO w wysokości 𝟭 𝟰𝟯𝟰 𝟰𝟴𝟬,𝟬𝟬 𝘇ł oraz środki z budżetu Państwa w wysokości 𝟭𝟵𝟯 𝟱𝟰𝟬,𝟬𝟰 𝘇ł.

Plan inwestycyjny przewiduje rozbudowę istniejącego przedszkola samorządowego w Lipsku o przestrzeń niezbędną do przyjęcia 𝟰𝟬 𝗱𝘇𝗶𝗲𝗰𝗶.

Wstępny plan inwestycyjny przewiduje zakończenie realizacji budowy żłobka do końca 2024 roku. Dodatkowo w ramach tego samego naboru Miasto i Gmina Lipsko pozyskało kwotę 𝟭 𝟮𝟬𝟯 𝟴𝟰𝟬,𝟬𝟬 𝘇ł, które po oddaniu żłobka do użytku zostaną przeznaczone na funkcjonowanie placówki w latach 2025-2027.

Na kwotę tą składa się dotacja z Unii Europejskiej w wysokości 𝟵𝟵𝟯 𝟰𝟬𝟴,𝟳𝟮 𝘇ł oraz środki budżetu Państwa w wysokości 𝟮𝟭𝟬 𝟰𝟯𝟭,𝟮𝟴 𝘇ł.

Wspieraj MojeLipsko – pomóż nam szukać nieprawidłowości

Nasza ankieta

Czy jesteś za wprowadzeniem zakazu sprzedaży alkoholu w godzinach 22:00 - 6:00 na terenie każdej gminy w powiecie?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.