Awaria ogrzewania w lipskiej szkoleCzas czytania: 2 min.
Listen to this article

Odpowiadając na list czytelniczki dotyczący marznących w szkole dzieci Pan Marek Gierasiński, Dyrektor PSP w Lipsku zamieścił komentarz. Publikujemy go w całości.

 

Dobry wieczór
Szanowni Państwo, niestety po raz kolejny publikowane są informacje od tajemniczych czytelników. Jak zawsze zapraszam do kontaktu, telefonu, napisania wiadomości w systemie elektronicznym Librus jeśli nie można przyjść osobiście – zakładam, że tajemniczym czytelnikiem jest rodzic, bo komu innemu by “marzło dziecko” w szkole. A tak na marginesie to zarówno uczniowie jak nauczyciele i dyrekcja ma takie same warunki pracy – może warto zmienić tytuł artykułu?

Już wyjaśniam po raz kolejny, że przyczyną braku ogrzewania jest awaria kotłowni i konieczność natychmiastowej wymiany źródła ciepła w szkole czyli pieców CO. Niestety nie jest to takie proste jak wizyta w sklepie i zakup artykułów codziennej potrzeby. Są to piece o dużej mocy i nie są one dostępne od ręki. Po wystąpieniu awarii natychmiastowo podjęte zostały kroki w celu jej usunięcia i zamontowaniu nowych pieców.

Na chwilę obecną spełnianie są normy minimalnej temperatury w salach lekcyjnych wynikające z przepisów BHP.

Jednakże gdy temperatury w pomieszczeniach spadną poniżej wymaganych przepisami, a wymiana pieców nie zostanie zakończona rozważane będą inne rozwiązania. Znając życie, to też będzie komuś przeszkadzało.
Takie informacje posiadają także nauczyciele i przekazywane zostały też rodzicom. Organ prowadzący szkołę też czyni wszelkie starania, by jak najszybciej problem został rozwiązany.

W kwestii domniemanej premii, za brak ogrzewania ze “smutkiem” chciałem zauważyć, że niestety nie jest to kryterium otrzymania nagrody Pana Burmistrza. Kryteria nagród zawarte są w odpowiednich przepisach i regulaminach.
Zatem mam nadzieję, że już wszystko zostało wszem i wobec wyjaśnione.

Na przyszłość apeluję do tajemniczych czytelników jak i osoby prowadzącej ten serwis, podajmy informacje sprawdzone, rzetelne, opisujące stan faktyczny i zawierające stanowiska wszystkich opisywanych stron, a nie szukajmy sensacji.
Pozdrawiam, Marek Gierasiński
Dyrektor PSP w Lipsku

Dzieci marzną w szkole!

Zagłosuj w naszej ankiecie!

Czy jesteś za wprowadzeniem zakazu sprzedaży alkoholu w godzinach 22:00 - 6:00 na terenie każdej gminy w powiecie?
1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.