Dzieci marzną w szkole!Czas czytania: < 1 minutę

Wiadomość od czytelniczki:

Sezon grzewczy już dawno rozpoczęty, a w szkole podstawowej w Lipsku dzieci marzną nauczyciele chodzą w kurtkach/ kamizelkach na lekcjach nie zgłaszają, że w klasach jest bardzo zimno nie zważają na zdrowie dzieci.

Pan dyrektor otrzyma pewnie za to premie a uczniowie ponoszą tego konsekwencję chorując i automatycznie mają zaległości w nauce.

Wspieraj MojeLipsko – pomóż nam się rozwijać

Nasza ankieta

Jak często korzystasz z Paczkomatów?

6 Komentarzy

 1. Do tematu ogrzewania trzeba się odnieść w szerszym kontekście.
  Mianowicie władza przerzuciła na samorządy różne koszty. Dlatego Samorządy znacznie zubożały podczas rządów PiS.
  Dlatego PiS później rozdaje bony i ich działacze robią sobie zdjęcia.
  Samorządy zmuszone oszczędzać na czym tylko mogą sięgają po różne środki.
  Jedni rezygnują z lekcji religii a inni wprowadzają podatki od balkonu.

 2. Niestety poziom tego pseudo dziennikarstwa sięga dna, proponuję redaktorowi najpierw zweryfikować informacje, ustalić fakty a dopiero publikować artykuł. Owszem nie jest za ciepło, ale logika, że można otrzymać nagrodę za brak ogrzewania, mistrzostwo, gratuluję genialności. A ja podobno słyszałem w mieście w sklepie, że ktoś męczy koty w piwnicy 10 metrów pod ziemią… hmm, też napiszemy informacje, byle były kliknięcia i za to już są profity.

 3. Dla mnie ta redakcja nie wiem ilu osobowa ale z pewnością tworzy nową jakość.
  Dziennikarze nie boją się trudnych tematów. Nie klękają przed politykami jak lokalne konkurencje.
  Oczywiście idealnie nie jest. Pomyłki się zdarzają.
  Jednak za odwagę rzetelną pracę i nie uciekanie od trudnych tematów wielkie brawa.

 4. Dobry wieczór
  Szanowni Państwo, niestety po raz kolejny publikowane są informacje od tajemniczych czytelników. Jak zawsze zapraszam do kontaktu, telefonu, napisania wiadomości w systemie elektronicznym Librus jeśli nie można przyjść osobiście – zakładam, że tajemniczym czytelnikiem jest rodzic, bo komu innemu by “marzło dziecko” w szkole. A tak na marginesie to zarówno uczniowie jak nauczyciele i dyrekcja ma takie same warunki pracy – może warto zmienić tytuł artykułu?
  Już wyjaśniam po raz kolejny, że przyczyną braku ogrzewania jest awaria kotłowni i konieczność natychmiastowej wymiany źródła ciepła w szkole czyli pieców CO. Niestety nie jest to takie proste jak wizyta w sklepie i zakup artykułów codziennej potrzeby. Są to piece o dużej mocy i nie są one dostępne od ręki. Po wystąpieniu awarii natychmiastowo podjęte zostały kroki w celu jej usunięcia i zamontowaniu nowych pieców. Na chwilę obecną spełnianie są normy minimalnej temperatury w salach lekcyjnych wynikające z przepisów BHP. Jednakże gdy temperatury w pomieszczeniach spadną poniżej wymaganych przepisami, a wymiana pieców nie zostanie zakończona rozważane będą inne rozwiązania. Znając życie, to też będzie komuś przeszkadzało.
  Takie informacje posiadają także nauczyciele i przekazywane zostały też rodzicom. Organ prowadzący szkołę też czyni wszelkie starania, by jak najszybciej problem został rozwiązany.
  W kwestii domniemanej premii, za brak ogrzewania ze “smutkiem” chciałem zauważyć, że niestety nie jest to kryterium otrzymania nagrody Pana Burmistrza. Kryteria nagród zawarte są w odpowiednich przepisach i regulaminach.
  Zatem mam nadzieję, że już wszystko zostało wszem i wobec wyjaśnione.
  Na przyszłość apeluję do tajemniczych czytelników jak i osoby prowadzącej ten serwis, podajmy informacje sprawdzone, rzetelne, opisujące stan faktyczny i zawierające stanowiska wszystkich opisywanych stron, a nie szukajmy sensacji.
  Pozdrawiam, Marek Gierasiński
  Dyrektor PSP w Lipsku

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.