Ankieta. Marcin Ulikowski. Nowy Burmistrz Ciepielowa?Czas czytania: 4 min.

Prosimy o podanie imienia, nazwiska i wieku:
Ulikowski Marcin lat 37

Prosimy o podanie nazwy komitetu.
KWW Marcina Ulikowskiego  Wszyscy Razem

Prosimy o informację na jakie stanowisko Pani/Pan kandyduje i z jakiego okręgu:
Burmistrz Miasta i Gminy
Ciepielów

Prosimy o podanie wykształcenia, szkoły, specjalności:
Wyższe magisterskie. Politologia, Prawo

Wstęp – Prosimy o przedstawienie się. Jeśli była Pani/Pan już radnym/wójtem/burmistrzem prosimy o opisanie swoich dokonań.
Młody, energiczny, konsekwentny w działaniu. Otwarty na ludzi i wyzwania. Rolnik z zawodu. Pragnę przywrócić ludziom wiarę w demokrację!

Zaczynamy pytania!

Z jakimi problemami borykają się mieszkańcy w okręgu, który Pani/Pan reprezentuje? Jakie są największe i obecnie najpilniejsze potrzeby powiatu lub gminy (w zależności gdzie Pani/Pan kandyduje)?
Brak rozwiązywania realnych problemów społeczeństwa, brak zrozumienia mieszkańców. Brak realnego wpływu na funkcjonowanie gminy.

Czy po wygranych wyborach będzie Pani/Pan organizować cykliczne spotkania ze swoimi wyborcami? Jak często?
Poprzez kontakt z radnymi mieszkańcy stale będą mieć wiedzę o tym co się dzieje na terenie Gminy. Mieszkańcy będą zapraszani na sesje Rady a także będą informowani o pracach Rady.

Czy po wygranych wyborach na wójta/burmistrza będzie Pani/Pan publikować na stronie urzędu (nie BIP)lub swojej comiesięczne sprawozdanie z pracy?
Tak

Czy po wygranych wyborach udostępni Pani/Pan mieszkańcom możliwość zadawania pytań droga elektroniczną, w jaki sposób i gdzie będą publikowane?
Cyfryzacja kontaktu jest nieunikniona,  trzeba tę formę kontaktu podkreślić i mieszkańcom umożliwić.

Czy jest Pani/Pan za tym, aby każda zapłacona przez urząd faktura była opublikowana na stronie urzędu? Jakie działania Pani/Pan podejmie w tym celu?
Nie jestem za tym, ale jawność i transparentność wydatków to jeden z naszych postulatów. Dostęp do tych informacji dla radnych to według mnie wystarczająca forma transparentnośći wydatkowania pieniędzy publicznych.

Czy jest Pani/Pan za funduszem sołeckim? Prosimy o wyjaśnienie decyzji. Czy jest Pani/Pan za budżetem obywatelskim? Dlaczego?
Oczywiście, że jestem na tak! To realna możliwość wpływu na kierunek rozwoju sołectwa.

Jak Pani/Pan zamierza się przyczynić do powstawania nowych miejsc pracy, ochrony obecnych i ściągania nowych inwestycji lub zachęcania do podejmowania działalności gospodarczej? Proszę w odpowiedzi wykluczyć jakiekolwiek działania PUP.
Rozwinięcie agroturystyki szeroko pojętej a także rozwój usług dla turystyki. To szansa rozwoju Gminy Ciepielów.

Jakie działania Pani/Pan zamierzają podjąć w celu ochrony rolników i produkcji rolnej na naszym terenie?
Utworzenie stanowiska doradcy rolnego w gminie wspierającego rolników w zakresie prowadzenia produkcji jak i radzenia sobie z trudnymi realiami biurokracji naszych czadów.

Czy będzie Pani/Pan postulował bezpłatny transport dla uczniów szkół podstawowych i średnich w celu wyrównywania szans? Czy będzie Pani/Pan postulował bezpłatny transport dla osób po 75 roku?
Jeśli pojawi się zainteresowanie takim pomysłem rozważę go aby wspierać osoby w wieku szkolnym i poprodukcyjnym.

Jak zamierza Pani/Pan zwiększać rozpoznawalność naszych gmin/powiatu?  Czy teren naszego powiatu jest atrakcyjny turystycznie? Czy planuje Pani/Pan działania aby to zmienić?
Promocja Gminy poza terenem Gminy to dla mnie istotna sprawa. Postawienie na nasze naturalne bogactwo jakim jest natura i promowanie go! W tym widzę przyszłość naszej Gminy.

Czy według Pani/Pana są potrzebne ścieżki rowerowe? Jeśli tak to gdzie? Jeśli nie to dlaczego?
Są bardzo potrzebne! Na terenach wzdłuż rzeki Iłżanki i pośród nieuprzemysłowionych terenów naszej gminy.

Jak zamierza Pani/Pan poszerzyć świadomość kobiet i mężczyzn w zakresie zdrowia? Jak Pani/Pan zamierza polepszyć i upowszechnić ochronę zdrowia na terenie gminy/powiatu. Czego według Pani/Pana brakuje?
Rzetelna opieka, promowanie profilaktyki, badań cyklicznych to najważniejsze aspekty ochrony zdrowia na jakich się skupiam.

Jak Pani/Pan zamierza wspierać seniorów na wsiach. Chodzi o osoby które nie uczestniczą w wydarzeniach kulturalnych gmin ponieważ mają za daleko, nie mają na bilet, etc. KGW nie spełniają ich oczekiwań ponieważ nie wszędzie są.
Np: poprzez gminny transport zbiorowy dofinansowany z pieniędzy gminy, a także wykorzystujący pojazdy dostępne do użytku na terenie gminy.

Jak zamierza Pani/Pan kultywować tradycje regionu, których niestety nie realizują obecne KGW. Czy według Pani/Pana jednak je realizują? Jakie działania KGW poza potańcówkami i stoiskami na imprezach zna Pani/Pan?
Zamierzam wykorzystać istniejącą bazę lokalową w celu rozwoju zainteresowań mieszkańców Gminy, tworząc ognisko muzyczne, zajęcia taneczne, zajęcia rękodzieła i wszelkie inicjatywy będące realizacją pomysłów mieszkańców w tym zakresie. Mieszkańców należy wspierać w tych inicjatywach!

Czy jest Pani/Pan za zwolnieniem osób o najniższych dochodach z podatków? Jakie inne wsparcie/program Pani/Pan zaproponuje? Czy gminy/powiat powinny mieć własny, oddzielny system typu 800+? Oczywiście z mniejszymi kwotami.
Nie znając dokładnych danych nie obiecam nic z czego nie będę w stanie się wywiązać posiadając na chwilę obecną niewielką wiedzę w tym zakresie.

Czy gmina/powiat powinna wybudować mieszkania na wynajem? Ile?
Powiat tak: gmina moze tego nie udźwignąć. Ale w ramach partnerstwa publiczno – prywatnego jest to temat do dyskusji…

Czy jest Pani/Pan za prawem do aborcji do 12 tygodnia życia?
Nie

Jak Pani/Pan ocenia Unię Europejską?
Raczej dobrze.

Prosimy o podanie profili społecznościowych lub stron internetowych, dzięki którym mieszkańcy będą mieli z Panią/Panem kontakt. Teraz i w przyszłości.
www.facebook.com/profile.php?id=61556725221141

Wspieraj MojeLipsko – pomóż nam się rozwijać

Nasza ankieta

Jak często korzystasz z Paczkomatów?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.