Ankieta. Justyna Woźna. Rada MiG CiepielówCzas czytania: 4 min.

Ankieta:https://mojelipsko.info/latarnik-wyborczy/

Prosimy o podanie imienia, nazwiska i wieku:
Justyna Woźna, lat 49

Prosimy o podanie nazwy komitetu.

KWW Marcina Ulikowskiego Wszyscy Razem

Prosimy o informację na jakie stanowisko Pani/Pan kandyduje i z jakiego okręgu:

Radna Miasta i Gminy Ciepielów

  • Ciepielów

Prosimy o podanie wykształcenia, szkoły, specjalności:

Wyższe magisterskie. Pedagogika opiekuńczo-wychowawcza, Wychowanie fizyczne, Zarządzanie w oświacie.

Wstęp – Prosimy o przedstawienie się. Jeśli była Pani/Pan już radnym/wójtem/burmistrzem prosimy o opisanie swoich dokonań.

Jestem szczęśliwą mężatką, dumną mamą wspaniałej dwójki dzieci w wieku 24 lata i 14 lat, realizującą się zawodowo. Małymi krokami spełniam swoje marzenia i rozwijam pasję. Jeżeli mam ochotę się w coś zaangażować, to poświęcam się temu w całości.

Zaczynamy pytania!

Z jakimi problemami borykają się mieszkańcy w okręgu, który Pani/Pan reprezentuje? Jakie są największe i obecnie najpilniejsze potrzeby powiatu lub gminy (w zależności gdzie Pani/Pan kandyduje)?

Brak realnego wpływu na działania w gminie. Obojętność obecnych włodarzy na potrzeby mieszkańców. Brak konstruktywnego dialogu.

Czy po wygranych wyborach będzie Pani/Pan organizować cykliczne spotkania ze swoimi wyborcami? Jak często?

Jak najbardziej. Jeżeli nie słucha się o problemach i bolączkach wyborców i nie zgłasza się tego wyżej, to “góra” myśli, że ich nie ma, że jest wszystko w porządku. Chcę rozmawiać, chcę słuchać.

Czy po wygranych wyborach na wójta/burmistrza będzie Pani/Pan publikować na stronie urzędu (nie BIP)lub swojej comiesięczne sprawozdanie z pracy?

  • Tak

Czy po wygranych wyborach udostępni Pani/Pan mieszkańcom możliwość zadawania pytań droga elektroniczną, w jaki sposób i gdzie będą publikowane?

Cyfryzacja kontaktu staje się codziennością, ale żeby udostępniać, trzeba najpierw nauczyć tych, którzy czują taką potrzebę.

Czy jest Pani/Pan za tym, aby każda zapłacona przez urząd faktura była opublikowana na stronie urzędu? Jakie działania Pani/Pan podejmie w tym celu?

Nie, bo to jest dodatkowa papierologia i obarczanie ludzi dodatkowymi obowiązkami. Oczywiście jestem za jasnością i przejrzystością, bo to jeden z postulatów. Uważam, że wgląd radnych w wydatki i ujawnianie wydatków osobom zainteresowanym będzie wystarczającą formą.

Czy jest Pani/Pan za funduszem sołeckim? Prosimy o wyjaśnienie decyzji. Czy jest Pani/Pan za budżetem obywatelskim? Dlaczego?

Pewnie, że jestem jak najbardziej za. Ludzie powinni mieć wpływ na kierunek rozwoju sołectwa! Tego mi dzisiaj właśnie brakuje!

Jak Pani/Pan zamierza się przyczynić do powstawania nowych miejsc pracy, ochrony obecnych i ściągania nowych inwestycji lub zachęcania do podejmowania działalności gospodarczej? Proszę w odpowiedzi wykluczyć jakiekolwiek działania PUP.

Pragnęłabym wykorzystać położenie naszej gminy i jej walory naturalne, dzięki temu proponowałabym inwestowanie w agroturystykę, relaks i wszelkiego rodzaju aktywności na świeżym powietrzu. Promowanie produktów regionalnych, naszych rolników.

Jakie działania Pani/Pan zamierzają podjąć w celu ochrony rolników i produkcji rolnej na naszym terenie?

Utworzenie stanowiska doradcy rolnego w gminie, wspierającego rolników w zakresie prowadzenia produkcji jak i radzenia sobie z trudnymi realiami biurokracji naszych czasów, realna pomoc przy wypełnianiu np. wniosków o dotacje.

Czy będzie Pani/Pan postulował bezpłatny transport dla uczniów szkół podstawowych i średnich w celu wyrównywania szans? Czy będzie Pani/Pan postulował bezpłatny transport dla osób po 75 roku?

Jeżeli będzie to wynikało z potrzeby mieszkańców, to jak najbardziej tak.

Jak zamierza Pani/Pan zwiększać rozpoznawalność naszych gmin/powiatu?  Czy teren naszego powiatu jest atrakcyjny turystycznie? Czy planuje Pani/Pan działania aby to zmienić?

Teren naszej gminy jest niewątpliwie atrakcyjny turystycznie, dzięki temu co nas otacza, co 15 lat temu ściągnęło mnie tutaj- malownicze krajobrazy i nieskażona natura. Grzechem jest brak promocji gminy poza gminą!

Czy według Pani/Pana są potrzebne ścieżki rowerowe? Jeśli tak to gdzie? Jeśli nie to dlaczego?

Ścieżki rowerowe są bardzo potrzebne. Ludzie są coraz bardziej świadomi, że ruch to dłuższe życie i inwestycja w siebie. Stąd ścieżki wzdłuż biegu rzeki Iłżanki, byłyby jak najbardziej wskazane.

Jak zamierza Pani/Pan poszerzyć świadomość kobiet i mężczyzn w zakresie zdrowia? Jak Pani/Pan zamierza polepszyć i upowszechnić ochronę zdrowia na terenie gminy/powiatu. Czego według Pani/Pana brakuje?

Profilaktyka, czyli zapobieganie jest najważniejsza. W dalszej kolejności leczenie z dostępem do lekarzy wielu specjalizacji.

Jak Pani/Pan zamierza wspierać seniorów na wsiach. Chodzi o osoby które nie uczestniczą w wydarzeniach kulturalnych gmin ponieważ mają za daleko, nie mają na bilet, etc. KGW nie spełniają ich oczekiwań ponieważ nie wszędzie są.

Tak jak wcześniej wspomniałam, jeżeli tylko będzie taka potrzeba, to np. stworzyć gminny transport zbiorowy, uruchomić bibliotekę mobilną bądź bibliotekę na telefon, zakupy na telefon. Dużo jest możliwości , uzależnionych od potrzeb.

Jak zamierza Pani/Pan kultywować tradycje regionu, których niestety nie realizują obecne KGW. Czy według Pani/Pana jednak je realizują? Jakie działania KGW poza potańcówkami i stoiskami na imprezach zna Pani/Pan?

Zamierzam wykorzystać istniejącą bazę lokalową w celu rozwoju zainteresowań mieszkańców gminy, tworząc wszelkiego rodzaju zajęcia promujące rozwój rękodzieła i wszelkie inicjatywy będące realizacją pomysłów mieszkańców w tym zakresie. Mieszkańców należy wspierać w tych inicjatywach!

Czy jest Pani/Pan za zwolnieniem osób o najniższych dochodach z podatków? Jakie inne wsparcie/program Pani/Pan zaproponuje? Czy gminy/powiat powinny mieć własny, oddzielny system typu 800+? Oczywiście z mniejszymi kwotami.

Nie jestem finansistką, od tego są doradcy i odpowiednie komórki. Nie lubię się wypowiadać na tematy, o których nie mam pojęcia.

Czy gmina/powiat powinna wybudować mieszkania na wynajem? Ile?

Na chwilę obecną trudno mi jednoznacznie się wypowiedzieć w tym temacie. Problemy mieszkaniowe na pewno istnieją.

Czy jest Pani/Pan za prawem do aborcji do 12 tygodnia życia?

  • Nie

Jak Pani/Pan ocenia Unię Europejską?

Raczej dobrze

Prosimy o podanie profili społecznościowych lub stron internetowych, dzięki którym mieszkańcy będą mieli z Panią/Panem kontakt. Teraz i w przyszłości.

http://www.facebook.com/profile.php?id=61556725221141

 

Wspieraj MojeLipsko – pomóż nam się rozwijać

Nasza ankieta

Jak często korzystasz z Paczkomatów?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.