Odszedł Jerzy Leszczyński. Radomska piłka nożna straciła cenionego trenera i wychowawcę



Facebook/Mazowiecki Związek Piłki Nożnej

Smutne wieści nadeszły z regionalnych boisk. W wieku 78 lat zmarł Jerzy Leszczyński – postać niezwykle zasłużona dla futbolu w regionie radomskim, wieloletni szkoleniowiec, edukator oraz działacz sportowy.

Swoją przygodę ze szkoleniem zawodników Jerzy Leszczyński rozpoczął jeszcze w połowie lat 70., podejmując pracę z młodzieżą w Broni Radom. To właśnie z tym klubem związał się na najdłużej – na przestrzeni dekad prowadził w nim zarówno grupy młodzieżowe, jak i pierwszą drużynę seniorów, a w pewnym okresie pełnił też funkcję dyrektora.

Wywarł także istotny wpływ na historię drugiego z radomskich reprezentantów, Radomiaka Radom. Zespół z ulicy Struga prowadził jako pierwszy trener w sezonie 1988/1989. Bogate doświadczenie trenerskie wykorzystywał również w pracy z innymi lokalnymi drużynami. Na ławce trenerskiej zasiadał m.in. w Kozienicach, Pionkach (Proch Pionki), Ciepielowie (ROL-MOT Video Ciepielów) oraz Garbatce.

Architekt szkolenia i mentor dla pokoleń

Równie bogaty co dorobek trenerski był jego wkład w rozwój struktur piłkarskich w regionie. Przez wiele lat stał na czele Wydziału Szkolenia Radomskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Działał jako trener-edukator, dzieląc się wiedzą zdobywaną m.in. na stażach i kursach zagranicznych.

W latach 1995–2004 sprawował funkcję wiceprezesa ROZPN, a swoją pasją pedagogiczną dzielił się także jako wykładowca akademicki na Politechnice Radomskiej.

Odszedł człowiek, który wychował pokolenia piłkarzy oraz wykształcił wielu współczesnych trenerów w całym regionie.

Wspieraj MojeLipsko – pomóż nam się rozwijać




Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.