53. nowych strażaków-ratowników zasili jednostki OSP
W dniu 25 czerwca 2022 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lipsku zakończono Szkolenie Podstawowe Strażaków Ratowników Ochotniczych Straży Pożarnych.

 

Kurs podstawowy został zorganizowany przez KP PSP w Lipsku na podstawie zatwierdzonego programu szkoleniowego Komendy Głównej PSP z dnia 4 marca 2022 roku i wynosił łącznie 136 godzin.

Szkolenie obejmowało zakres z wszystkich rodzajów ratownictwa, służby wewnętrznej – musztry i pierwszej pomocy przedmedycznej oraz testów w komorze dymowej znajdującej się w Ośrodku Szkolenia w Pionkach Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie. Miało ono na celu zapoznanie oraz wyćwiczenie sprawiania sprzętu jak również przygotowanie strażaka do wykonywania tych czynności w realnych warunkach pracy.

 

Na wstępie zostały omówione sprawy organizacyjne, przeprowadzono szkolenie wstępne w zakresie BHP oraz przedstawiono organizację ochrony przeciwpożarowej w Polsce. Podczas kursu odbyły się ćwiczenia praktyczne z taktyki działań ratowniczych, taktyki działań gaśniczych, ratownictwa technicznego, łączności. Zrealizowano również szkolenie w zakresie współdziałania z Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym.

Kurs zwieńczony został egzaminem, który składał się z dwóch części: teoretycznej (pisemny test wiedzy) oraz praktycznej, polegającej na wykonaniu jednego, losowo wybranego założenia przez zastęp strażaków.

 

Szkolenie z wynikiem pozytywnym ukończyło 53 uczestników, którzy nabyli tym samym uprawnienia do prowadzenia podstawowych czynności ratowniczych w ramach zastępu podczas działań ratowniczo-gaśniczych.

Galeria – TUTAJ.

Źródło: KP PSP w Lipsku.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*