500+ zawieszone od 1 stycznia?Czas czytania: < 1 minutę

W sieci pojawił się komunikat stwierdzający, że wypłaty 500 plus zostają wstrzymane od stycznia „w związku z problemami budżetowymi, związanymi z pandemią koronawirusa”. Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej zdementowało te doniesienia.

W związku z problemami budżetowymi, związanymi z pandemią koronawirusa, wypłaty 500+ zostają wstrzymane od 01.01.2021. Rząd aktualnie pracuje nad alternatywnymi rozwiązaniami w postaci ulg podatkowych dla osób wychowujących dzieci.

– taki komunikat, bardzo podobny do tych, które znajdują się na stronach rządowych, pojawił się w Internecie. Wzbudziło to zaniepokojenie wielu rodzin.

Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej zapewniło jednak, że program nie zostanie zawieszony.

Uwaga na #FakeNews‼ W Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej nie trwają żadne prace, które zmieniałyby zasady wypłaty świadczenia wychowawczego 500+. W budżecie na 2021 rok zabezpieczono środki na ten cel.

– zapewniło ministerstwo na Twitterze.

Szefowa MRiPS Marlena Maląg pod koniec listopada podsumowała dotychczasowe działania rządu na rzecz wsparcia rodzin. Poinformowała, że od początku funkcjonowania programu „Rodzina 500 plus” do rodzin przekazano ponad 127 mld zł. Wsparcie w ramach tego programu trafiło do 6,5 mln dzieci.

Źródło: Onet.

Nasz sondaż. Zagłosuj

Burmistrz ma romans z urzędniczką. Czy w takiej sytuacji powinni pracować w jednym urzędzie?

Wspieraj MojeLipsko – pomóż nam szukać nieprawidłowości

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.