27-letni kierowca autobusu stracił prawo jazdy!
Autobusem przekroczył w terenie zabudowanym prędkość o 62 km/h. Stracił prawo jazdy.

Policjanci ruchu drogowego pełniący służbę na terenie powiatu lipskiego zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę, który autobusem przekroczył dozwoloną prędkość aż o 62km/h. W związku z tym, kierujący stracił prawo jazdy na 3 miesiące, dostał grzywnę w formie mandatu oraz punkty karne. Pamiętajmy, że nadmierna prędkość to nadal główna przyczyna wypadków drogowych.

15 grudnia przed godziną 18 w Maruszowie (gm. Lipsko) patrol lipskiej drogówki zatrzymał autobus jadący z prędkością 112 km/h. W miejscu tym obowiązuje organicznie prędkości do 50 km/h.

Podczas kontroli okazało się, że za kierownicą siedzi 27-letni mieszkaniec Hrubieszowa. W związku z popełnionym wykroczeniem, policjanci nałożyli na kierującego mandat karny w wysokości 2000 złotych oraz 14 punktów karnych.

Zgodnie z przepisami, mężczyzna może odzyskać swoje prawo jazdy dopiero po 3 miesiącach.

Policja przypomina, że jeśli kierowca mimo zatrzymanego prawa jazdy dalej będzie prowadzić pojazdy bez uprawnień, okres ten przedłuży się do sześciu miesięcy, a kolejna „wpadka” bez prawa jazdy, zakończy się cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.

Źródło: KPP w Lipsku.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.