Zostań wolontariuszem Szlachetnej PaczkiListen to this article
Czas czytania: 2 minut

Sercem Paczki są osoby, które przyjmują nową, życiową rolę – wolontariusza_ki. Te osoby odwiedzają rodziny, poznają ich historie oraz potrzeby.

W czasie grudniowego „Weekendu Cudów” odbierają paczki od darczyńców i pomagają dostarczyć je rodzinom, które mają pod opieką. Szczęście, wzruszenie, poczucie bycia ważnym w czyimś życiu – w tej wielkiej, ogólnopolskiej machinie dobra pozytywne emocje nie omijają nikogo.

 

Wielu z nas, podobnie jak Joanna Jabłczyńska, pełni w życiu różne role – jest rodzicem, pracownikiem_cą, pasjonatem_ką w jakiejś dziedzinie. Bycie wolontariuszem_ką może być kolejną z ról.

Doświadczenie tysięcy wolontariuszy Szlachetnej Paczki pokazuje, że można łączyć wiele zadań, nadal znajdując czas i chęć do działania społecznego.

 

Wolontariat to dodatkowy element codziennego życia, który nie przeszkadza w realizacji własnych celów i marzeń – wręcz przeciwnie – może to życie wzbogacić. Można być aktywnym zawodowo, spełniać się w roli rodzica, mieć pasje i jednocześnie czynić dobro w roli wolontariusza_ki.

 

Aby zostać wolontariuszem należy wejść na stronę www.szlachetnapaczka.pl i wypełnić krótki formularz.

O tym, dlaczego warto opowiada Joanna Jabłczyńska:

Będąc wolontariuszem Szlachetnej Paczki możesz zrobić bardzo wiele dla innych i na pewno bardzo potrzebujących. Ale też dla siebie. Wiem, że Paczka organizuje spotkania dla wolontariuszy, szkolenia, kursy. A oprócz tego – przez lata, kiedy współpracuję ze Szlachetną Paczką udało mi się poznać wolontariuszy i to są naprawdę fajni ludzie.

Joanna Jabłczyńska o tym, jak zgłosić się do wolontariatu (instrukcja): https://youtu.be/2dQVWouV6sY

Joanna Jabłczyńska o nowej roli: https://youtu.be/F2BL2PtdRMY

 

 

Zagłosuj w naszej ankiecie dotyczącej zarobków!

Porównanie zarobków wójtów, burmistrzów i starosty
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.