Zlikwidowali Kurier Powiatu Lipskiego – kto za tym stoi?Czas czytania: < 1 minutę

W połowie listopada na Facebooku powstała strona “Kurier Powiatu Lipskiego”. Miała być konkurencją dla nas. Coś nie wyszło.

Niestety nie dysponujemy treściami, logo czy grafikami. Zajrzeliśmy tam 2-3 razy i uznaliśmy, że strona która tak maksymalnie promuje PiS i przekazuje fałsz, nie jest w stanie niczego osiągnąć.
To była czysta propaganda, tak jak kiedyś w TVP.
Ale strona znikła. Nie zarejestrowaliśmy momentu, kiedy to się stało.
Jednak jest jedna interesująca rzecz. 
Pierwsze spojrzenie na stronę i od razu można było się zorientować kto ją prowadzi.
Sposób, forma, kolory i styl był identyczny jak materiały promocyjne starostwa, co dodatkowo zostało potwierdzone. A poprzedni Pan starosta był jednym z pierwszych obserwatorów strony, chętnie udostępniając jej, głównie polityczne a nie “powiatowe”, posty.
Dlatego oficjalnie pytamy nową władzę:
– na czyje polecenie powstała na Facebooku, w okolicach połowy listopada 2023 roku, strona “Kurier Powiatu Lipskiego”?
– czy pracownik starostwa lub osoba pracująca na jego zlecenie otrzymał za pracę nad stroną/profilem dodatkowe wynagrodzenie lub inne gratyfikacje i jakie?
– czy pracownik pracę nad stroną/profilem wykonywał w czasie pracy dla starostwa (materiały były udostępniane również w godzinach pracy starostwa a ich przygotowanie trwało)?
–  czy mogło tu dojść do naruszenia dyscypliny finansów publicznych?
– czy obecny zarząd zamierza przeprowadzić postępowanie wyjaśniające w tej sprawie i wyciągnąć konsekwencje?

Wspieraj MojeLipsko – pomóż nam się rozwijać

Nasza ankieta

MojeLipsko.info niebawem zacznie korzystać z możliwości płatnych artykułów. Jaka kwotę miesięcznie jesteś w stanie przeznaczyć na pełen dostep do portalu.

12 Komentarzy

 1. To prawda tu akurat obiektywizmu brak czytając artykuły. Rozumiem można napisać to czy owo jak inne portale tego typu. Ale nie ujrzy się nigdzie tego typu dopiski ,swoje myśli ,które to stosuje piszący. a już jak uwezmie się na coś lub kogoś to …wnioski same nasuwają się.Wiele brakuje do chociaż odrobiny obiektywizmu

 2. Panie Redaktorze, nieładnie tak usuwać komentarze. Trochę profesjonalizmu, gdzie ta Wasza NIEZALEŻNOŚĆ. 😂

  • zgodnie z regulaminem… jak ktoś chce obrażać innych, to niech sie podpisze i odpowiada za to przed sądem.

   • Proszę pamiętać ,że w drugą stronę też to działa. Tutaj często widać obrażanie innych przez piszącego. Pamiętać należy ,że każdy sam wyciąga wnioski. Mali profesjonalnie wygląda jak piszącyartykuly ocenia a często jednostronnie i stronniczo. Nie na tym polega informacja.

    • Nigdy nikogo nie mieliśmy zamiaru celowo obrazić i nigdy tego nie uczyniliśmy! Takie stwierdzenie nam urąga. Trzeba rozdzielić kilka rzeczy. Przede wszystkim osoba publiczna a prywatna. Informacja a felieton, opinia lub komentarz. Nie spodziewaliśmy się, że taka lokalna polityka może byc bardziej chamska, złodziejska, nienawistna niż krajowa. My nawet o 20 % rzeczy nie piszemy z tego co do nas dociera. Z powodu innych ludzi, innych realiów mentalnych, innego rozumienia służby publicznej.

    • I dlaczego się Pani/Pan nie odniesie do meritum? Ktoś w starostwie robił kampanię za pieniądze podatników. Zamiast pracować dla powiatu działał dla prywaty. Dlaczego Wy, mieszkańcy to tolerujecie?

 3. Zasłyszane nie zawsze oznacza potwierdzone. To taka zabawa w gluchy 😉 finalnie okazuje się, że początek był zgoła inny.
  Pozdrawiam serdecznie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.