Zjechał z drogi i uderzył w drzewo! Ciężarówka zmiażdżona!Czas czytania: 2 min.

Na drodze wojewódzkiej pomiędzy Michałowem a Pasztową Wolą (gm. Rzeczniów), kierujący ciągnikiem siodłowym z naczepą, zjechał z drogi i z impetem wbił się w przydrożne drzewo. Siła uderzenia była na tyle duża, że pień wbił się do szoferki, która została doszczętnie zmiażdżona.

Służby ratunkowe w Lipsku informację o wypadku na drodze wojewódzkiej numer 747 w gminie Rzeczniów dostały chwilę po godzinie 2, w nocy z piątku 14 kwietnia na sobotę 15 kwietnia.

Jak się okazało, 27-letni kierujący ciągnikiem siodłowym z naczepą marki scania zjechał z drogi i uderzył w drzewo.

Pień wbił się do szoferki kompletnie ją gniotąc.

Kierowca może mówić o olbrzymim szczęściu, został ranny, ale był w stanie sam wysiąść z wozu. Policjanci przebadali go na miejscu alkomatem, był trzeźwy. Karetka pogotowia zabrała go do szpitala.

– czytamy na stronie Echa Dnia.

Natomiast zadaniem przybyłych na miejsce zdarzenia jednostek straży pożarnej było zabezpieczenie miejsca zdarzenia, udzielenie KPP osobie poszkodowanej, odłączeniu zasilania w pojeździe, zabezpieczenie zbiornika paliwa, z którego wydobywała się ropa, kierowaniu ruchem oraz uprzątnięciu pozostałości powypadkowych.

Na drodze wojewódzkiej między Michałowem a Pasztową Wolą nie było większych utrudnień w ruchu, ale działania na miejscu zakończyły się dopiero po godzinie 11 w sobotę. Na miejsce musiał dojechać holownik, który wyciągnął rozbity samochód ciężarowy.

Siły i środki: PSP Lipsko, OSP Pawliczka, OSP Płósy, ZRM, Policja.

Źródło: OSP Pawliczka; Echo Dnia.

Wspieraj MojeLipsko – pomóż nam się rozwijać

Nasza ankieta

MojeLipsko.info niebawem zacznie korzystać z możliwości płatnych artykułów. Jaka kwotę miesięcznie jesteś w stanie przeznaczyć na pełen dostep do portalu.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.