Zarośnięta trasa w Przedmieściu DalszymCzas czytania: < 1 minutę

Mocno zaniedbana jest ścieżka z mostkiem przez urokliwą Krępiankę, z której mieszkańcy dużej części Przedmieścia Dalszego korzystają, chcąc dostać się do sklepu lub przystanku autobusowego. To dla nich połączenie ze szkołą, lekarzem, usługami.

Ścieżka ta łączy Przedmieście Dalsze z Dziurkowem, znajduje się na tyłach Wiejskiego Domu Kultury.

Miejsce urokliwe, naturalne, zielone, ale…

Ze ścieżką, ze względu na częstotliwość uczęszczania nią przez mieszkańców, są dwa problemy.

Sprawdź POLECANE teksty MojeLipsko.info.

Pierwszy jest taki, że jest zarośnięta i trudna do przejścia w kilka osób. Pokrzywy są do wysokości dorosłego człowieka.

Drugi problem to dojście do ścieżki od strony Przedmieścia. Zejście ze stromej górki jest dla mieszkańców problemem, zwłaszcza tych starszych.

Zimą, czy w deszczowe dni problem z wejściem / zejściem mają również młodsze osoby.

Jest zwyczajnie ślisko. Nie ma się czego trzymać. Łatwo poślizgnąć się i upaść.

Mieszkańcom marzy się jakiś rodzaj schodów bądź wyprofilowania zejścia z górki.

Wiemy, że  Marek Szymczyk (poprzedni burmistrz), miał w planach zastanowić się jak ułatwić mieszkańcom przejście tym szlakiem komunikacyjnym.

Czy Małgorzata Szymańska (obecna burmistrz) wsłucha się w głosy mieszkańców?

Jakie działania w tej sprawie podejmowali obecni i byli radni oraz sołtys?

Wspieraj MojeLipsko – pomóż nam się rozwijać

Nasza ankieta

Jak często korzystasz z Paczkomatów?

12 Komentarzy

 1. Aby wykosić pokrzywy raczej nie trzeba wielkich nakładów, ale dobre chęci i gospodarskie spojrzenie na otaczającą nas rzeczywistość. Takich ścieżek i lokalnych dróg jest cała masa. Wystarczy popatrzeć w samym Solcu. Może kolejna imprezka?

  • wysmykow sam może mieć pretensje do siebie.wybierajac sołtysa i radnego w jednej osobie .przez tyle lat nic nie zrobił dla wysmykowa .co tu mówić dla całej wsi Przedmieście.o przepraszam krzyże stawiał 🤣

 2. No, Pańskie oko, konia tuczy. A co z pozostałymi ścieżkami? Zarośnięte, bo w mediach nie pokazano. Pani…, jak żyć?

 3. A przepraszam do czego doprowadziła poprzednia władza że w Raju nie ma dojazdu do Wisły,może i droga wojskowa (?) ale teren gminy a kiedyś ludzie tam jeździli, były grille ,można było posiedzieć nad wodą, popływać łódka a teraz wstyd i hańba żeby tak zarosło takie zniszczone wszystkiego…. niech się Pan redaktor zainteresuje tym co trzeba a nie ścieżka na czyimś polu i robienie sensacji tam gdzie jej nie ma …10 lat niszczenia naszej gminy 10 lat jałowych obietnic

  • Super! Skąd te pretensje do nas? Napisał “Nasz Raj” do nas kiedykolwiek o problemie? Was jest 30 tysięcy a nas JEDNA osoba. Wszędzie oczy nasze nie dotrą. To dzięki czytelnikom i informacjom od nich portal istnieje. Razem możemy zmienić więcej.

  • A my w Solcu jesteśmy gorsi? Nawet kanalizacji, której prawie nie ma, nie są w stanie utrzymać. Ścieki wybijają co chwila. Tylko Rynek wokół parku jako tako wygląda. To są te obietnice? Zamiast kurortu nad Wisłą jest zadu…ie. Taka jest rzeczywistość.

    • skąd Burmistrz ma wiedzieć co się w danej miejscowości dzieje?od tego ma sołtysów i radnych.tu jest problem.a co chodzi o burmistrza Szymczyka to uważam że dużo zrobił dla Pawłowic i Solca.

 4. Zaniedbań dobre……Każdy ma prawo startować….
  Poprzednicy zrobili masakryczne inwestycje ?
  Czajkokoko etc.
  Patrzcie Gimnie Bałtów lokalacoa itd.
  Dajcie szanse ….Może jakieś świ÷to barana będzie ….

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.