Zainstalują sygnalizację świetlną i umieszczą odcinkowy pomiar prędkościCzas czytania: 2 min.

„Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ” – debata społeczna.

29 września o godz. 11.00 w Starostwie Powiatowym w Lipsku odbyła się debata społeczna pod hasłem „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”, której głównym celem były rozmowy z mieszkańcami na temat szeroko pojętego bezpieczeństwa.

Spotkanie zostało zorganizowane przez Komendanta Powiatowego Policji w Lipsku insp. Wojciecha Brandta. Na sali byli obecni przedstawiciele władz samorządowych i społeczność powiatu lipskiego

Debatę prowadził Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Lipsku mł. insp. Robert Galas. Komendant omówił strukturę jednostki KPP w Lipsku, przedstawił stan bezpieczeństwa na terenie powiatu lipskiego z uwzględnieniem 7 kategorii przestępstw, zapobiegania przemocy w rodzinie, jak również bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego, podkreślając rolę dzielnicowego w funkcjonowaniu Policji. Podczas debaty omówione zostało także narzędzie teleinformatyczne – Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, dzięki któremu każdy z nas może mieć wpływ na swoje bezpieczeństwo. Przedstawiona została aplikacja mobilna „Moja Komenda”, dzięki której w szybki sposób możemy skontaktować się ze swoim dzielnicowym. Omówiono również rodzaje i metody oszustw, z którymi mogą spotkać się osoby starsze.

W kolejnej części debaty, mł. insp. Robert Galas omówił zgłoszony wniosek w dniu 30 września 2021 roku – Umieszczenia na drodze wojewódzkiej nr 754 odcinkowy pomiar prędkości w miejscowości Sadkowice-Pawłowice.

Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Lipsku przyjął następujący wniosek i zapewnił, że dołoży wszelkich starań, aby także zostało zrealizowane zadanie: Instalacja sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulicy Iłżecka/Zwoleńska w Lipsku drogi krajowej 79.

Uczestnicy zadawali pytania oraz przedstawiali swoje spostrzeżenia i uwagi na temat szeroko pojętego bezpieczeństwa. Poruszano głównie tematykę podniesienia poziomu bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie naszego powiatu i zmian w przepisach Prawo o ruchu drogowym

Podsumowując debatę, podziękował wszystkim obecnym za udział w spotkaniu oraz za zabranie głosu w dyskusji. Podkreślił również, że wszyscy jesteśmy współodpowiedzialni za bezpieczeństwo i bardzo ważnym elementem w tej dziedzinie jest współpraca różnych instytucji z lokalnym społeczeństwem.

Źródło: KPP w Lipsku.

Wspieraj MojeLipsko – pomóż nam się rozwijać

Nasza ankieta

Jak często korzystasz z Paczkomatów?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.