Zaginął 16-letni Wiktor!Czas czytania: 2 min.

Zaginął wychowanek Centrum Administracyjnego Domów dla Dzieci w Więcborku. W ubiegły piątek wyszedł z placówki i nie wrócił. 16-letniego Wiktora Grabowskiego poszukują policjanci z Sępólna Krajeńskiego.

16-letni Wiktor Grabowski na co dzień przebywa w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii w Solcu nad Wisłą. Do Więcborka przyjeżdżał na wakacje i ferie. W Centrum Administracyjnym Domów dla Dzieci pojawił się pod koniec czerwca. W piątek chłopiec wyszedł na spotkanie z kolegami, do placówki jednak nie wrócił. Niewykluczone, że 16-latek uciekł.

Wiktor przyjechał do nas na wakacje. Jego zachowanie nie wzbudzało żadnych podejrzeń, że ma jakieś plany, aby dokonać ucieczki, bo tak też podejrzewamy.

– mówi Beata Lida, dyrektor Centrum Administracyjnego Domów dla Dzieci w Więcborku.

Opiekunowie zawiadomili policję. Zniknięciem chłopca poruszeni są koledzy Wiktora.Poszukiwania prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Sępólnie Krajeńskim. Od momentu zaginięcia Wiktor nie nawiązał kontaktu ze swoim opiekunem. Dlatego funkcjonariusze apelują o pomoc w poszukiwaniach.

Wszystkie osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje na temat miejsca pobytu zaginionego 16-latka, proszone są o kontakt z sępoleńskimi policjantami, jak również z najbliższą jednostką policji. Informacje można także przekazywać na numer alarmowy 112.

– tłumaczy asp. Małgorzata Warsińska, oficer prasowy KPP w Sępólnie Krajeńskim.

 

Według ekspertów, młodzi ludzie decydując się na ucieczkę, nie mają określonego czasu, w którym tego dokonają. Decydują się na tak drastyczny krok, bo nie są w stanie poradzić sobie ze swoim życiem i problemami.

Relacje w domu są napięte, nastolatek szuka rozrywek, czy to pomocy, czy po prostu niezależności gdzieś z zewnątrz i realizuje to. Tutaj więc, czy są to wakacje czy środek roku, niewiele to zmienia

– uświadamia Aleksandra Inatowicz-Łubiańska, psycholog Fundacji ITAKA.


Liczy się profesjonalna pomoc i szybka reakcja. W wielu przypadkach poszukiwania kończą się sukcesem. 

Małoletni ostatni raz widziany był 30 lipca 2021 roku o godzinie 18:00.

Rysopis zaginionego: wzrost: ok. 170 cm; sylwetka krępa, włosy ciemne krótko ścięte, pasek blond od czoła do potylicy z prawej strony, brak zarostku, twarz owalna, oczy brązowe, nos prosty, uszy normalne, uzębienie pełne.

W chwili zaginięcia ubrany był w t-shirt koloru zielonego i krótkie spodenki koloru granatowego, buty sportowe marki „Puma” z czerwono-granatowymi znaczkami.

Źródło: TVP3 Bydgoszcz; KANAŁ 10; KPP w Sępólnie Krajewskim.

Wspieraj MojeLipsko – pomóż nam się rozwijać

Nasza ankieta

Jak często korzystasz z Paczkomatów?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.