Zabiegi planowe w szpitalach zostaną wznowione!Czas czytania: 2 min.

4 maja zniesiona zostanie wydana na polecenie ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego rekomendacja dotycząca ograniczenia wykonywania zabiegów planowych.

W najbliższym czasie w coraz większym stopniu będziemy znosili ograniczenia w całym sektorze opieki zdrowotnej.

– oświadczył minister zdrowia Adam Niedzielski.

We wtorek Ministerstwo Zdrowia informowało, że za pomocą testów koronawirusa SARS-CoV-2 stwierdzono u kolejnych 2 296 osób. To najniższa dobowa liczba przypadków od 210 dni.

Ostatnie wyniki epidemiczne napawają nas optymizmem. Widzimy, że tendencja do zmniejszania liczby zachorowań się utrzymuje. Dynamika tego procesu jest bardzo duża, bo cały czas spadki z tygodnia na tydzień są rzędu 30-40 proc.

Dlatego chcieliśmy czym prędzej uruchomić zabiegi planowe, żeby stopniowo przywracać normalność również w systemie opieki medycznej.

Ograniczenia w coraz większym stopniu będziemy znosili w najbliższym czasie w całym sektorze opieki zdrowotnej.

– skomentował na konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski.

Adam Niedzielski ocenił, że przywracanie możliwości wykonywania zabiegów planowych jest „bardzo znaczącym ruchem”.

4 maja to ta data, kiedy rekomendacja dotycząca ograniczenia wykonywania zabiegów planowych, która była wydana na moje polecenie przez NFZ zostanie zniesiona.

– ogłosił.

Minister zdrowia zapowiedział, że w ramach przywracania normalnego funkcjonowania systemu opieki zdrowotnej zmniejszona zostanie infrastruktura przeznaczona „na walkę z covidem”.

Zdaniem ministra, spadek liczby hospitalizacji osób z dodatnim wynikiem testu na koronawirusa jest wyraźny i w ciągu tygodnia wyniósł ok. 5 tys.

Dlatego zdecydowaliśmy się w znaczący sposób redukować infrastrukturę, która jest przeznaczona na walkę z covidem i przywracać ją do normalnego, zwykłego systemu opieki zdrowotnej.

– powiedział Niedzielski.

Źródło: Kancelaria Premiera.

Wspieraj MojeLipsko – pomóż nam się rozwijać

Nasza ankieta

Jak często korzystasz z Paczkomatów?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.