Z ogniem walczyło 42 strażaków z powiatu ostrowieckiego i lipskiego!Czas czytania: 2 min.
Listen to this article

21 kwietnia 2020 r. tuż przed godziną 18 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Ostrowcu Św. wpłynęło zgłoszenie o pożarze użytkowanego budynku w miejscowości Sarnówek Mały gmina Bodzechów. Do zdarzenia łącznie zadysponowano 9 samochodów ratowniczo-gaśniczych – 42 strażaków.

Po przybyciu ratowników na miejsca akcji stwierdzono, że doszło do pożaru budynku gospodarczego konstrukcji drewnianej o powierzchni 300 m2. W obiekcie przechowywane było drewno opałowe i elektronarzędzia. Nie było osób poszkodowanych. Pożarem była objęta także trawa na pobliskich nieużytkach o powierzchni 5 arów. Istniało zagrożenie rozprzestrzenienia się pożaru na zaparkowane niedaleko samochody oraz budynki mieszkalne i gospodarcze.

Działania strażaków w pierwszej kolejności  polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia a następnie podaniu wody  w natarciu na palące się obiekty. Podczas pożaru doszło do zawalenia się części budynku. Pozostałe elementy konstrukcji rozebrano i dogaszono. W trakcie działań właściciel posesji pomagał dogaszać pożar przy pomocy ciągnika z ładowaczem czołowym przerzucając składowane drewno opałowe. Po całkowitym dogaszeniu pożaru działania zakończono.

Na miejsce pożaru przybyły zastępy straży pożarnej z Powiatu Lipskiego zadysponowane do pożaru lasu. Po dojeździe na miejsce stwierdzono, że to ten sam pożar przy którym działały jednostki z Powiatu Ostrowieckiego. Akcja trwała ponad 2 godziny.

Jak relacjonuje mł. bryg. Barbara Majdak:

Z powiatu lipskiego przyjechali do nas strażacy ponieważ dostali zgłoszenie, że pali się las a ten budynek gospodarczy i składowane w nim materiały tak mocno płonęły, że ogień widziany był też z powiatu lipskiego.

Źródło: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Zagłosuj w naszej ankiecie!

Czy jesteś za wprowadzeniem zakazu sprzedaży alkoholu w godzinach 22:00 - 6:00 na terenie każdej gminy w powiecie?
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.