Wsparcie finansowe dla 4. organizacji pozarządowych z Powiatu Lipskiego!

Czas czytania: 2 min.

Do 37 mazowieckich organizacji pozarządowych, w tym do 11 z subregionu radomskiego, a do 4 z Powiatu Lipskiego trafią pieniądze. Samorząd Mazowsza rozstrzygnął konkurs dotyczący promowania mazowieckich produktów tradycyjnych oraz rolnictwa ekologicznego.

Będą uczyć o lokalnych tradycjach, zapraszać na warsztaty gotowania i zielarskie, ale też pokazywać rolę pszczół w ekosystemie. Zarząd Mazowsza właśnie rozstrzygnął dwa konkursy ofert dla organizacji pozarządowych – jeden dotyczący promowania mazowieckich produktów tradycyjnych, regionalnych i lokalnych, a drugi – rolnictwa ekologicznego, w tym upowszechnienie roli pszczół w środowisku naturalnym.

Lista dofinansowanych projektów z Powiatu Lipskiego

Lista dofinansowanych projektów w obszarze „Kultura, sztuka, ochrona dóbr kultury i dziedzictwa narodowego” zadanie 15. Propagowanie idei Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Mazowsze oraz upowszechnienie produktów tradycyjnych, regionalnych i lokalnych.

NAZWA OFERENTA TYTUŁ ZADANIA PUBLICZNEGO KWOTA DOTACJI
Zacisze u Przyjaciółek w Lipsku. Upowszechnienie produktów tradycyjnych i regionalnych przez Stowarzyszenie Zacisze u Przyjaciółek. 10 000,00 zł
Fundacja Nova Perspektywa w Nowej Wsi. Pogranicze smaków. Południowe Mazowsze w Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Mazowsze. 10 000,00 zł
Koło Gospodyń Wiejskich w Rzeczniówku. Zaprzyjaźnij się z ziołami. 10 000,00 zł
Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich Krępianki w Krępie Kościelnej. Upowszechnienie produktów tradycyjnych i regionalnych przez Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich „Krępianki”. 8 000,00 zł

Lista dofinansowanych projektów w obszarze „Ekologia i ochrona zwierząt oraz ochrona dziedzictwa przyrodniczego” zadanie 4. Propagowanie rolnictwa ekologicznego oraz upowszechnienie roli pszczół w środowisku naturalnym.

NAZWA OFERENTA TYTUŁ ZADANIA PUBLICZNEGO KWOTA DOTACJI
Fundacja Nova Perspektywa w Nowej Wsi. Pszczoła dla sioła 9 000,00 zł

 

Janina Ewa Orzełowska, członek zarządu województwa mazowieckiego:

To właśnie takie małe inicjatywy budują lokalne społeczności. Często w ich przygotowaniu biorą udział całe rodziny czy też sąsiedzi z jednej miejscowości. To jednoczy i integruje.  W tym roku swoją siłę, co mnie osobiście bardzo cieszy, pokazały panie z kół gospodyń wiejskich zdobywając pieniądze na wiele swoich świetnych projektów. Patrząc na listę tegorocznych beneficjentów wiem, że będzie się w tym roku działo nie tylko ciekawie, ale przede wszystkim pysznie. Gratuluję wszystkim organizacjom!

 

Wicemarszałek Rafał Rajkowski:

Nasze radomskie organizacje pozarządowe działają bardzo aktywnie. Mają świetne pomysły i potrafią umiejętnie zdobywać na nie środki, również z budżetu Mazowsza. Co potwierdzają te dwa rozstrzygnięte konkursy, aż 11 z 47 organizacji pozarządowych to stowarzyszenia z Ziemi Radomskiej.

Źródło: Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Catering Zacisze


 

 

Nasz sondaż. Zagłosuj

Tak z ciekawości pytanie :)
Czy wybralibyście twórcę i naczelnego MojeLipsko.info na swojego wójta/burmistrza?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.