Wsparcie dla osób niepełnosprawnych w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Rzeczniowie!Czas czytania: < 1 minutę
Listen to this article

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) uruchomił system informatyczny SOW – System Obsługi Wsparcia finansowanego ze środków PFRON, dzięki któremu osoby z niepełnosprawnościami oraz ich opiekunowie mogą aplikować o pomoc finansową ze środków PFRON w sposób całkowicie elektroniczny.

System daje możliwość osobom z niepełnosprawnością uzyskać drogą internetową informacje, złożyć wniosek, zapoznać się ze wzorem umowy. Jednocześnie pozwala na sprawną weryfikację wniosków osób indywidualnych i instytucji.

Od 1 stycznia 2020 roku za pośrednictwem systemu SOW można złożyć wniosek dotyczący  dofinansowania turnusu rehabilitacyjnego, a także przedmiotów ortopedycznych ze środków PFRON.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rzeczniowie posiada do dyspozycji tablety umożliwiające osobom niepełnosprawnym elektroniczne składanie wniosków.

Osoby z niepełnosprawnością, które chcą drogą elektroniczną złożyć wniosek o udzielenie wsparcia finansowego ze środków PFRON, a nie posiadają odpowiedniego sprzętu, mogą zrobić to w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Rzeczniowie, korzystając z przygotowanych tabletów.

Tablety dostępne są od poniedziałku do piątku, w godz. od 8.00 do 15.00.

Obecnie z uwagi na ograniczenia w obsłudze prosimy o wcześniejszą rejestrację telefoniczną pod nr tel. 48 616 – 70 – 37 w. 21

Źródło: Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rzeczniowie.

Zagłosuj w naszej ankiecie!

Czy Burmistrz Ciepielowa postępuje według Ciebie poprawnie używając gminnego hasła w swoim komitecie wyborczym?

Czy według Ciebie takie działania to sprawiedliwe i uczciwe zasady walki wyborczej?
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.