Wpadło trzech nietrzeźwych. Więzienie?zdjęcie ilustracyjne
Czas czytania: < 1 minutę

W miniony weekend lipscy policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych kierujących. 

Każdego dnia lipscy policjanci w trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego prowadzą działania, które mają na celu eliminowanie z dróg pijanych kierowców.

Podczas minionego weekendu funkcjonariusze zatrzymali trzech kierowców, którzy zdecydowali się na jazdę na „podwójnym gazie”.

W piątek po południu w Ciepielowie Starym policjanci z Posterunku Policji w Ciepielowie zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym, którego styl jazdy wskazywał na to, że może być nietrzeźwy.
Od 75-letniego mieszkańca powiatu lipskiego funkcjonariusze wyczuli alkohol.
Badanie na trzeźwość wykazało u 75-latka blisko promil alkoholu.
Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy.Tego samego dnia tuż przed północą w miejscowości Ciepielów Kolonia policjanci zatrzymali 40-letniego rowerzystę, który jak się okazało, kierował rowerem po drodze publicznej, mając 3 promile alkoholu w organizmie.Trzeci nieodpowiedzialny kierujący jednośladem został zatrzymany w sobotę wieczorem na jednej ze stacji paliw na terenie gminy Sienno.
Pracownik stacji miał podejrzenie, że 63-latek kierujący motorowerem może być pod wpływem alkoholu i wezwał na  miejsce mundurowych.
Gdy funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości  63-latka, okazało się, że w organizmie ma blisko 2 promile alkoholu.
Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości 40, 63 i 75-latek odpowiedzą przed sądem. Nietrzeźwym kierującym pojazdami mechanicznymi grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Źródlo: KPP Lipsko

Wspieraj MojeLipsko – pomóż nam szukać nieprawidłowości

Nasza ankieta

Czy jesteś za wprowadzeniem zakazu sprzedaży alkoholu w godzinach 22:00 - 6:00 na terenie każdej gminy w powiecie?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.