Wójt Gminy Chotcza – oświadczenie 2020!
Fot. Urząd Gminy w Chotczy.

Właśnie ukazało się oświadczenie majątkowe Wójta Gminy Chotcza Janusza Witczaka. Według nas zawiera szereg nieścisłości. Czy wójt świadomie zaniża wartość majątku?

 

Zacznijmy czytać.

Szanowny Wójcie, co Pan posiada?

 

Panie Wójcie…

Ceny trochę się nie zgadzają!

Jak to możliwe, że dom o powierzchni 170 metrów jest wart poniżej tysiąca złotych za metr? Niecałe 800 zł za metr? To aż taka ruina? Pan spojrzy na poniższe ogłoszenie. Dwa razy mniejszy, a więcej kosztuje. I to w jakim stanie.

Wie pan, że cena domu w naszych okolicach według cen ofertowych z ostatniego roku waha się granicach 3 000 – 5 000 złotych? Jak się Pan do tego odniesie?


Jak to możliwe, Szanowny Panie Wójcie, że gospodarstwo rolne (wcale niemałe) jest warte około 10 tysięcy za hektar  ziemi?

Wie Pan, że według ARIMR średnia cena ziemi najgorszych klas w mazowieckim to 30 965 zł za hektar? Czy zaniżył Pan wartość działki trzykrotnie? Czy faktycznie taki jest koszt? Ma Pan wycenę?

Pana „działka” to  90 groszy za metr kwadratowy!!!

Znaleźliśmy ogłoszenie blisko Pana. Dlaczego tam ziemia rolna jest 13 razy droższa?

Jak to możliwe drogi Panie Wójcie, że z tak ogromnego gospodarstwa Pan uzyskał przychód 10 tysięcy złotych. Przecież z przydomowego ogródka można więcej uzyskać! Prosimy o wyjaśnienia!

Panie Wójcie, jak na taką małą gminę, nie wydaje się Panu, że za dużo Pan zarabia? Zwrócił się Pan do Rady Gminy o zmniejszenie uposażenia? Za te kilka tysięcy złotych można jakąś ławkę dla mieszkańców postawić, upiększyć jakiś trawnik, poprawić chodnik. Zastanawiał się Pan nad tym?

Panie Wójcie, serio? W 2020 roku zarobił Pan w urzędzie 200 tysięcy! To jest 16 500 około miesięcznie!

Nie uważa Pan, że tak biednej gminy nie stać na takiego drogiego włodarza? Mieszkańcy wiedzą o tym wszystkim? Ma Pan niecałe 2 500 mieszkańców. 

Poniżej średnie ceny ziemi w Polsce.

Ceny hektara ziemi w Polsce!

 


 
1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.