Wodociąg coraz bliżej. Wizyta przy rurachCzas czytania: < 1 minutę

W  Dziurkowie trwa budowa ujęcia wody a przez Przedmieście Dalsze prowadzone są prace ziemne i trwa układanie rur.

Burmistrz z Radnymi Rady Miejskiej z robocza wizytą na inwestycji.

[…] odwiedzili z roboczą wizytą miejsca prowadzenia robót
zadania ,,Budowa sieci wodociągowej w miejscowościach : Dziurków,
Przedmieście Dalsze, Przedmieście Bliższe i Solec nad Wisłą”. 
Wartość zadania które realizuje firma ,, Promar ” Krzysztof Prokopczyk to ponad
6,5 mln złotych.
Prace przebiegają sprawnie, a wykonawca deklaruje wykonanie prac zgodnie z harmonogramem
Przepraszamy mieszkańców za utrudnienia i niedogodności związane z pracami

– informuje gmina Solec na swoim profilu społecznościowym.

Wodociągi w gminie Solec nad Wisłą

 

Nasz sondaż. Zagłosuj

Tak z ciekawości pytanie :)
Czy wybralibyście twórcę i naczelnego MojeLipsko.info na swojego wójta/burmistrza?

wspieraj nas cyklicznie

8 Komentarzy

  1. W dn. 28.02.2024r. o godz.9 odbędzie się sesja Rady Miejskiej. Komitet Naszych Spraw-Solec nad Wisłą złożył projekt uchwały w ramach obywatelskiej inicjatywy uchwałodawczej w sprawie utworzenia Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej z Ośrodkiem Rehabilitacji w Solcu nad Wisłą.Pod projektem podpisało się 388 mieszkańców Gminy. To bardzo dużo, bo ośrodek rehabilitacji jest Nam potrzebny. Rada Miejska będzie debatować nad tym poraz drugi. Ciekawe co tym razem zrobią, bo to dla nich “gorący kartofel”. Przyjąć źle, bo to nie ich projekt. Nie przyjmować też źle, bo narażą się Wyborcom. Wybory już za miesiąc. Wyciągnijmy wnioski!

  2. Zgodnie z zarządzeniem nr 99/2023 prezesa NFZ z dn.29.06.2023r. kwota jaką NFZ przekazuje świadczeniodawcom za opiekę nad jednym pacjentem w ciągu miesiąca wynosi: dla lekarza POZ – 204,36 zł, pielęgniarki POZ – 50,04 zł, położnej POZ – 33,12 zł. Do POZ w Solcu nad Wisłą należy około 3000 pacjentów. Teraz wystarczy pomnożyć ilość pacjentów przez wysokość powyższych stawek na miesiąc, a następnie pomnożyć przez 12 miesięcy w roku. Suma zrobi wrażenie! A teraz przypomnijmy sobie co mówił burmistrz, radni i doktor na sesji Rady Miejskiej w dn. 30 stycznia 2024r. w sprawie utworzenia Ośrodka Rehabilitacji i opieki medycznej w Gminie. Nie ma gdzie, nie ma środków i fachowców, a w ogóle NFZ od wielu lat nie podpisuje umów tylko je renegocjuje. W dn.28.02.2024r. godz. 9 na kolejnej sesji Rady Miejskiej po raz drugi będą debatować nad projektem uchwały w sprawie utworzenia SP ZOZ i Ośrodka Rehabilitacji w Solcu nad Wisłą, który złożyli sami mieszkańcy Gminy z Komitetu Naszych Spraw-Gmina Solec nad Wisłą. Czy aby utworzyć rehabilitację, to społeczności musi podejmować oddolne działania aby pobudzić Radę Miejską i Burmistrza do działania? Widać musimy brać własne sprawy we własne ręce, a przy tym wyciągać wnioski.

    • Nie, nie, nie! To nie tak. To jest stawka kapitacyjna! Lekarz dostaje normalnie za każde świadczenie dla pacjenta plus ryczałt w wysokości około 7 tysięcy (małe ośrodki w celu wyrównania szans). Lekarz ze stawki kapitacyjnej płaci za badania, pracowników, media i wszystko inne. W dodatku to stawka roczna.

  3. a zatem niech lekarz przedstawi bilans księgowy ZOZ-u adekwatny do informacji jakie posiada urząd skarbowy i pozostałe… No, chyba że to tajemnica zawodowa…?

  4. Pan Burmistrz lubi się lansować i zdjęcia dużo zdjęć, z byle bzdury wielkie wydarzenie i kolejne zdjęcia….szkoda że to jedna wielka ściema i obłuda …

  5. Aktywność pana Burmistrza ostatnio się wzmogła jakby było tak przez całą kadencję a nie tylko przed wyborami to gmina Solec nad Wisłą byłabym miodem i mlekiem płynąca. Śmieszny człowiek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.