Warsztaty Kulinarne realizowane w ramach POPŻ w Gminie Chotcza!W dniu 30 lipca 2020 roku w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Chotczy odbyły się warsztaty kulinarne w ramach realizacji działań towarzyszących do Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020.

W warsztatach udział wzięli mieszkańcy Gminy Chotcza korzystający z pomocy w postaci paczek żywnościowych z POPŻ.

Panie prelegentki podczas spotkania poruszyły taką tematykę jak: prawidłowe żywienie, jak nie marnować jedzenia, zasady zdrowego żywienia oraz edukacja ekonomiczna prowadzenia gospodarstwa domowego i budżetowania wydatków domowych.

Warsztaty zorganizowane remizie OSP w Chotczy cieszyły się dużym powodzeniem, w szczególności Pań. Uczestniczki w luźnych rozmowach zaznaczały, że takie spotkania są dobrym sposobem na integracje społeczności lokalnej. Ponadto dodały, iż nabyły wiele nowych umiejętności kulinarnych i na pewno wiedzę zdobytą podczas warsztatów zaprezentują u siebie w domach dla swoich rodzin.

Podczas trwania warsztatów uczestnicy posiedli wiedzę teoretyczną w kwestii zasad zdrowego żywienia, jak przygotować tanie, pożywne, a przede wszystkim smaczne posiłki.

Źródło: Urząd Gminy w Chotczy.Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.