W Lipsku odbył się „Bajkowy piknik”!
Piękna, słoneczna pogoda, moc darmowych atrakcji, interaktywne animacje i bajki, różnorodne występy artystyczne i akrobatyczne– w niedzielę 29 maja na stadionie sportowym w Lipsku odbył się festyn rodzinny z okazji Dnia Dziecka.

 

Stadion zapełnił się ogromną strefą rozrywki. Dla najmłodszych mieszkańców gminy przygotowano szereg darmowych atrakcji, wśród których znalazły się dmuchane zjeżdżalnie i zamki, trampolina oraz kolejka samojezdna. Można było bawić się z animatorami – spróbować jazdy na bicyklach, podziwiać szczudlarzy oraz pośmiać się z klaunami.

Jak co roku, dużą popularnością wśród najmłodszych cieszyło się stoisko malowania buziek. Z barwnego  i niezwykle wesołego namiotu wychodziły motylki, kotki, królewny, kwiatki i super-bohaterowie znani z animowanych bajek.

Na kolejnych stanowiskach dzieci mogły dowiedzieć się jak zostać policjantem oraz jak trudny jest zawód strażaka.

 

Policja

Dzielnicowy mł. asp. Paweł Przybylski wspólnie z profilaktykami przygotowali policyjne stoisko, na którym zorganizowali różne atrakcje i konkursy. Mundurowi przygotowali krzyżówki profilaktyczne, które miały na celu przypomnieć najmłodszym o zasadach bezpiecznego zachowania. Dla wszystkich uczestników przygotowano drobne upominki. Spotkanie było też dobrą okazją do poruszenia problematyki bezpieczeństwa w różnych sytuacjach. Omówiono z dziećmi zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, korzystania z rowerów i hulajnogi. Zwrócono również uwagę na zachowania podczas wypoczynku nad wodą i bezpiecznego korzystania z Internetu.

Ponadto na festynie promowano zawód policjanta.

 

Straż Pożarna

Strażacy, którzy na co dzień pomagają w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia, stworzyli bezpieczny zakątek zabaw dla dzieci i młodzieży. Atrakcje, które przygotowali strażacy, cieszyły się zainteresowaniem do samego końca trwania pikniku, a były to:

  • szukanie maskotek w zadymionym pomieszczeniu (znalezione maskotki były nagrodą),
  • przymierzanie dawnych i obecnych ubrań strażackich oraz nadawanie barw strażackim kolorowankom,
  • pompowanie wody za pomocą starej pompy tłokowej, która siłą rąk zasysała wodę ze zbiornika a następnie trafiała do celu, za pomocą prądownicy trzymanej w rękach dzieci,
  • układanie, wspinanie i spadanie ze skrzynek (w ten sposób uczestnicy pikniku sprawdzali swoją siłę, odwagę i zdolność równowagi),
  • przejażdżki quadem strażackim po stadionie miejskim.

 

Imprezę rozpoczęły występy artystyczne młodych artystów estrady lipskiego Centrum Kultury. Na scenie zadebiutował zespół wokalny oraz urocze solistki. Na szczególną uwagę zasługiwały pokazy taneczne amatorskiej formacji „Picolo stars”. We wspólnym tańcu mogliśmy podziwiać dzieci z Polski i z Ukrainy.

Całość dopełniła bajka o trzech śmiesznych świnkach pt: „Świnki 3 -Pepa , Mela, Kwi”, odpowiadająca na ważne pytania takie jak: czy warto być pracowitym? I czy warto słuchać rodziców? Bajkę przygotowali i wykonali zawodowi aktorzy scen śląskich.

Tłum pod scena zgromadziły również dwie szalone animatorki, które wykonały koncert interaktywny:

„Kolorowe nutki”, w czasie którego wykonały wiele znanych piosenek dla dzieci, nauczyły dzieci prostych układów choreograficznych, a także poprowadziły konkursy.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy grupy akrobatycznej z ZPO w Krępie Kościelnej oraz zawody sportowe rozwijające zdrową rywalizację i sportowego ducha.

 

Podczas festynu nie zabrakło władz miasta. Burmistrz Miasta i Gminy Lipsko złożył wszystkim dzieciom, z okazji ich święta, najserdeczniejsze życzenia.

Przygotowane przez organizatorów (Burmistrza Miasta i Gminy , Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Lipskie Centrum Kulty) darmowe atrakcje, wywołały uśmiech na twarzach wszystkich dzieci.

Fotorelacja z wydarzenia – TUTAJ.

Źródło: KPP w Lipsku; KP PSP w Lipsku; LCK.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*