Usiłowanie zabójstwa w Powiecie Lipskim!Czas czytania: < 1 minutę
Listen to this article

Lipscy policjanci zatrzymali sprawcę ataku na dwie osoby. Mężczyzna usłyszał zarzut podwójnego usiłowania zabójstwa, po tym jak zaatakował swojego wujka i jego żonę. Teraz grozi mu kara nawet dożywotniego więzienia.

W miniony piątek wieczorem policjanci odebrali zgłoszenie dotyczące ataku siekierą i ugodzenia nożem mężczyzny i kobiety. Do zdarzenia doszło na terenie powiatu lipskiego. 19-latek bez powodu zaatakował wuja wykonującego prace w gospodarstwie, zadając mu kilka ciosów nożem. Kiedy z domu  wyszła żona rannego mężczyzny, agresor rzucił się na nią zadając jej ciosy siekierą. Napastnika obezwładniły osoby postronne, które słysząc krzyki przybiegły z pomocą. Małżonkowie z rozległymi obrażeniami zostali przewiezieni do szpitali gdzie udzielono im pomocy medycznej.

Funkcjonariusze przewieźli 19-latka do policyjnego aresztu. Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi prowadzącemu śledztwo przedstawić sprawcy zarzut podwójnego usiłowania zabójstwa. Sprawca ataku decyzją sądu został tymczasowo aresztowany.

Usiłowanie zabójstwa jest przestępstwem zagrożonym karą nie krótszą od 8 lat, do 25 lat albo karą dożywotniego więzienia.

Źródło: KPP w Lipsku.

Zagłosuj w naszej ankiecie!

Czy jesteś za wprowadzeniem zakazu sprzedaży alkoholu w godzinach 22:00 - 6:00 na terenie każdej gminy w powiecie?
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.