Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w Solcu nad Wisłą!
Rozpoczęcie roku szkolnego to ważny dzień w życiu wszystkich uczniów i nauczycieli.

1. września, w środowy – niestety, deszczowy poranek – uczniowie pożegnali wakacje, a przywitali nowy rok szkolny 2021/2022. Dla każdego ucznia dzień ten wiąże się z wieloma planami i wyzwaniami, którym w trakcie edukacji chce sprostać. Z takimi postanowieniami odświętnie ubrani przybyli uczniowie do Zespołu Szkół w Solcu nad Wisłą, aby uroczyście rozpocząć naukę.

Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 9.30 na hali sportowej. Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu państwowego, uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego dokonał Dyrektor Marcin Węgłowski. Powitał licznie przybyłych gości, którzy zechcieli swą obecnością uświetnić inaugurację roku szkolnego.

Czujemy się zaszczyceni, że po raz kolejny mogliśmy przyjmować w murach naszej szkoły Sekretarza Stanu Ministerstwa Obrony Narodowej Wojciecha Skurkiewicza oraz Dowódcę I Batalionu Drogowo-Mostowego w Dęblinie, podpułkownika Jacka Zaniewskiego, dowódcę jednostki odpowiedzialnej za prowadzenie zajęć praktycznych dla naszych oddziałów przygotowania wojskowego.

– informuje Zespół Szkół w Solcu nad Wisłą.Obecni na spotkaniu byli także przedstawiciele władz samorządowych: Sławomir Śmieciuch, Starosta Powiatu Lipskiego oraz Zbigniew Ostrach, Urzędujący Członek Zarządu Powiatu Lipskiego. Wśród przybyłych był także Krzysztof Górski, dyrektor CKU w Solcu na Wisłą.

Jako że dzień 1. września jest na trwale wpisany w tragiczną historię Polski, wszyscy obecni minutą ciszy uczcili 82. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Następnie przybyli goście, dyrektor szkoły oraz przedstawiciele młodzieży złożyli kwiaty oraz zapalili znicze przed pomnikiem poległych nauczycieli i uczniów Soleckiej Szkoły Średniej.Dyrektor szkoły, M. Węgłowski w drugiej części swego wystąpienia zwrócił się do wszystkich uczniów i nauczycieli życząc wytrwałości w realizacji wyznaczonych celów. Ciepłe słowa skierował do pierwszoklasistów, zapewniając, że dokonali dobrego wyboru, rozpoczynając naukę w ponad stupięćdziesięcioletniej szkole. Z kolei samych sukcesów pierwszakom życzyła w imieniu samorządu szkolnego uczennica Magdalena Gałek.

W dalszej części spotkania głos zabrali przedstawiciele gości: Sekretarz Stanu Ministerstwa Obrony Narodowej, Wojciech Skurkiewicz, pułkownik Jacek Zaniewski oraz Starosta Sławomir Śmieciuch. Wszyscy w swoich słowach kierowanych do młodzieży i nauczycieli życzyli wymiernych sukcesów w rozpoczętym roku szkolnym.

Po uroczystym zakończeniu spotkania miała miejsce inna, miła uroczystość

W podziemiach szkoły otwarta została ,,Szkolna galeria HADES”. Inicjatorem powstania oraz jej opiekunem jest Józef Grzegorz Michałek, a prace w galerii wystawiają uzdolnieni plastycznie uczniowie.

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali zaproszeni goście wraz z dyrektorem szkoły w obecności autorów wystawianych prac.

Źródło: Zespół Szkół w Solcu nad Wisłą.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*