Unikatowa wystawa po raz pierwszy w Lipsku!
Unikatowa wystawa Pisma Świętego – Od pergaminu do e-Biblii.

Od 18 października 2021 r. w ZSOiT w Lipsku na sali gimnastycznej jest okazja do zobaczenia licznych wydań Pisma Świętego, w tym pergaminowych zwojów, przez kilkusetletnie egzemplarze wydane drukiem, po ekspozycje najnowszych wydań cyfrowych. Wszystko to w ramach biblijnej ścieżki edukacyjnej, którą przygotowali organizatorzy wystawy. Każdy ze zwiedzających może zapoznać się z historią kanonu ksiąg świętych judaizmu i chrześcijaństwa oraz odkryć niezwykłą wartość Biblii, jako dzieła literatury starożytnej.

Już teraz możemy ogłosić wielki sukces wystawy biblijnej.

Dotychczas od poniedziałku do piątku wystawę zwiedziło prawie 450 osób. Gdy weźmiemy pod uwagę fakt, że w Skarżysku-Kamiennej wystawę przez cały czas jej trwania odwiedziło 350 osób, a w Starachowicach nieco ponad 300, to lipska wystawa jest wielkim sukcesem organizacyjnym.

– informuje Władysław Bajkowski, Redaktor Naczelny Twojego Radia Lipsko.Dziś (tj. 23 października) ostatnia okazja do obejrzenia unikatowej wystawy. Tylko od godz. 15:00 do godz. 18:00 można zapoznać się z jej przesłaniem. Zatem jest to ostatnia szansa na przybliżenie sobie Biblii i jej znaczenia w życiu ludzkości.

Wstęp wolny.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Lipsku; Radio Lipsko; ZSOiT w Lipsku.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*