Umowa o partnerstwie w sprawie zdalnego nauczania!Czas czytania: < 1 minutę
Listen to this article

Powiat Lipski przystąpił jako partner do projektu „Mazowiecki program przygotowania szkół, nauczycieli i uczniów do nauczania zdalnego” współfinansowanego z Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

25 czerwca 2020 r. w Delegaturze Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Radomiu podpisano umowę o partnerstwie przy udziale Wicemarszałka Województwa Mazowieckiego – Rafała Rajkowskiego, Starosty Lipskiego – Sławomira Śmieciucha, Wicestarosty Powiatu Lipskiego – Marii Węgrzeckiej oraz Skarbnika Powiatu Lipskiego – Grażyny Maryniak-Gawrylik.

Dzięki środkom z UE zostanie zakupiony niezbędny do prowadzenia zdalnych lekcji sprzęt i oprogramowanie. Będą to stanowiska komputerowe, tablice multimedialne, monitory interaktywne, tablice dotykowe, laptopy, tablety, moduły i programy edukacyjne, drukarki, projektory oraz urządzenia wielofunkcyjne. Nauczyciele przy użyciu zakupionego w projekcie sprzętu i oprogramowania wezmą udział w szkoleniach i instruktażach z prowadzenia nauki w formie zdalnej. Uczniowie, w tym ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi i z niepełnosprawnościami otrzymają urządzenia mobilne (laptopy/tablety) oraz dostęp do Internetu. Wsparciem zostaną objęci uczniowie nieposiadający warunków technicznych do uczestnictwa w zdalnych zajęciach lekcyjnych.

Projekt będzie realizowany w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. Jana Pawła II w Lipsku. Sprzęt ma trafić do szkoły na przełomie września i października.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Lipsku.

Zagłosuj w naszej ankiecie!

Czy jesteś za wprowadzeniem zakazu sprzedaży alkoholu w godzinach 22:00 - 6:00 na terenie każdej gminy w powiecie?
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.