Nowy tomik wierszy lipskiego nauczyciela!
Fot. Informacyjna Agencja Samorządowa.

Z końcem grudnia 2021 r. ukazał się zbiór wierszy Waldemara Balcerowskiego, nauczyciela ZSOiT im. Jana Pawła II w Lipsku, pt. ,,Rzeczniowskie notacje”.Ta poetycka opowieść inspirowana jest głównie topografią, przeszłością i współczesnością Rzeczniowa – mazowieckiej wsi o bogatej historii i tradycji – oraz jego najbliższych okolic.

W pierwszej części tomu bohater liryczny odbywa sentymentalną, ale też niepozbawioną akcentów humoru, podróż w czasie i przestrzeni. Podczas swej wędrówki wsłuchuje się w głosy przeszłości, zapisuje i rozpoznaje na nowo znaki dzieciństwa i młodości, przygląda się z perspektywy współczesnej symbolom minionego świata.Z kolei druga część zbioru, refleksyjno-ironiczna, poświęcona jest trudnym i niejednoznacznym relacjom człowieka z naturą, a właściwie ze światem zwierząt – zarówno dużych, jak i małych.

Oprócz 75 wierszy, w publikacji znalazły się także grafiki komputerowe autorstwa Magdaleny Kruk, będące rodzajem malarskiego dopełnienia i komentarza do treści wybranych utworów. To także umowny znak jednania tradycji ze współczesnością, łączenia starych i nowych form wypowiedzi w jedno.Wydawcą tomu poezji W. Balcerowskiego jest Gminna i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Rzeczniowie.

21 marca o godzinie 19.30 w audycji Adriana Szarego pt. ,,Szara strefa poezji” odbędzie się krótka promocja książki. Zapraszamy wszystkich chętnych do wysłuchania tego programu na antenie Radia Plus Radom.Źródło: Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. Jana Pawła II w Lipsku;  Informacyjna Agencja Samorządowa.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*