Uczniowie z Zespołu Szkół w Lipsku wyróżnieni w ogólnopolskim konkursie „Postaw na Słońce”!Czas czytania: 2 min.
Listen to this article

Zespół „Panelki” z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. Jana Pawła II w Lipsku dostał wyróżnienie w VI edycji Konkursu Badawczego „Postaw na Słońce”.

Lipscy uczniowie wzięli udział w konkursie jako zespół o nazwie „Panelki” w składzie: Amelia Kąkol, Anna Hyścińska, Dominika Marczak, Filip Łygan, Jakub Janiszewski, Jakub Spyra i Patrycja Wójcik.

Konkurs o odnawialnych źródłach energii

Konkurs „Postaw na Słońce” ma na celu rozpowszechnienie wiedzy o instalacjach odnawialnych źródeł energii. Podczas pierwszego etapu konkursu „Panelki” musiały w nim zdobyć wiedzę na ich temat ze szczególnym uwzględnieniem energii odnawialnej i fotowoltaiki oraz szukali do współpracy właścicieli domów jednorodzinnych zainteresowanych udziałem w projekcie.

W części praktycznej uczniowie obliczali natomiast zapotrzebowanie energetyczne budynków mieszkalnych. Dodatkowo dobierali wielkość systemu fotowoltaicznego do zapotrzebowania energetycznego i obliczali wynikające z tego oszczędności. Na koniec spotykali się z właścicielami domów, dla których wykonane zostały obliczenia.

Niestety, ze względu na pandemię tegoroczna edycja konkursu zakończyła się na pierwszym. Po jego podsumowaniu uczniowie lipskiej szkoły otrzymali wyróżnienie.

Kolejny sukces uczniów lipskiej szkoły

To nie pierwszy sukces lipskich uczniów w tym konkursie. W poprzedniej edycji grupa „Mali kosmici” w składzie: Grzegorz Kowalczyk, Filip Łygan, Bartłomiej Misiak, Michał Ruszkiewicz i Jakub Spyra zajęła czwarte miejsce w Polsce. Opiekunem drużyn była Anna Mejzner.

Honorowy Patronat nad konkursem objęli: Minister Edukacji Narodowej, Ministerstwo Energii, Ministerstwo Środowiska i Uniwersytet Warszawski. Partnerem Głównym był Bank Ochrony Środowiska.

Źródło: Echo Dnia Radomskie.

Catering Zacisze


 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.