Tysiące Polaków przez to umieraCzas czytania: < 1 minutę

 Ten dodatek do żywności jest potocznie nazywany białą śmiercią. Powinni uważać nie tylko osoby cierpiące na ciśnienie tętnicze.

 

Lekarze od wielu lat ostrzegają, że nadmierne spożywanie soli wpływa niekorzystnie na kondycję naszego organizmu, zwiększając przy tym rozwój niebezpiecznych dolegliwości. Pamiętajmy, że ta szkodliwa substancja znajduje się nie tylko w naszej solniczce, ale prawie we wszystkich produktach spożywczych.

Do najbogatszych źródeł soli możemy zaliczyć m.in.:

paluszki, chipsy, krakersy, fast foody, zupy w proszku, gotowe dania, warzywa w puszce oraz niektóre ryby i przetwory mięsne, kiszonki i warzywa konserwowe.

Zdaniem Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) dorosły człowiek nie powinien spożywać więcej niż 5 gramów soli dziennie, czyli jednej płaskiej łyżeczki do herbaty.

Jak wynika z badań statystycznych, z powodu nadmiernego spożycia sodu w ciągu roku na całym świecie umiera aż 1,65 mln ludzi. Z kolej w Polsce dieta bogata w sól każdego roku zabija 17 tys. osób.

Osoby regularnie spożywające znaczne ilości słonych potraw, znajdują się w grupie podwyższonego ryzyka rozwoju nowotworów, a szczególnie raka żołądka

Nasz sondaż. Zagłosuj

Burmistrz ma romans z urzędniczką. Czy w takiej sytuacji powinni pracować w jednym urzędzie?

Wspieraj MojeLipsko – pomóż nam szukać nieprawidłowości

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.