To się stało na sesji w Ciepielowie. SmutneCzas czytania: 2 min.

Witam Państwa na pierwszej inauguracyjnej sesji Rady Miejskiej w Ciepielowie – zaczął burmistrz. 

Sesja została zwołana z okazji odzyskania praw miejskich. Miała być wyjątkowo uroczysta. Byli radni, młodzież z gminy, mieszkańcy i goście.

Po słowach burmistrza wybrzmiał Hymn Polski. Następnie wójt powitał gości.

Po krótkim rysie historycznym burmistrza, dosyć wartościowym, nastąpiła prezentacja osiągnięć i planów a potem już przedwyborcza propaganda. Mimo, że kampania burmistrza mogła się zacząć 7 lutego, miesiąc później.

Nie obyło się bez ulotek promujących “gminę”. prezentów dla dzieci z hasłem “gminnym”. 

I stało się to, co nie powinno się miejsca na sesji. Zwłaszcza w obecności najmłodszych mieszkańców gminy.

Poseł PiS Suski zaczął swoje wystąpienie. Nie powiedział, że nadanie praw miejskich miasteczkom w Polsce to był tylko chwyt przedwyborczy rządu PiS. Poseł Suski zaczął uprawiać paskudną politykę. Obecny rząd jest zły, używa w stosunku do niego słowa “głupota”, mówi o napaści na wolne media, na wolność słowa, zaczyna o małżeństwach jednopłciowych, o uchodźcach, o pakiecie klimatycznym (na który zgodził się Morawiecki). Panie Suski, to nie sejm, ani Twój wiec wyborczy!

Wystąpienia posłanki Kwiecień i posła Fogla odpowiadały doniosłości uroczystości. Czy na pewno do odpowiedniej widowni Pan kierował swoje słowa? Hamulce nie działają?

Po nich występowało jeszcze kilkanaście osób.Jakże inna była to sesja od sesji Rady Miejskiej w Siennie, gdzie zachowane zostały wszelkie standardy, nawet w wypowiedziach polityków krajowych i lokalnych. Naprawdę oglądało się to z przyjemnością. Bylo naprawdę uroczyście. I nie ciasno…

Całą sesję można obejrzeć tutaj: https://ciepielow.wideosesja.pl/sesja-lxiv-rady-miejskiej-z-dnia-05-01-2024/

Nasz sondaż. Zagłosuj

Tak z ciekawości pytanie :)
Czy wybralibyście twórcę i naczelnego MojeLipsko.info na swojego wójta/burmistrza?

wspieraj nas cyklicznie

12 Komentarzy

    • Pragnę zaznaczyć że gdyby nie redaktor Państwo zapewne tej sesji by nawet nie otworzyli. Praca redaktora jest nieoceniona i niedoceniona.
     Redaktor tutaj publikuje również link do sesji każdy może sobie zobaczyć i ocenić. Więc ataki że redaktor coś narzuca są bez sensu. Nie widać by redaktor miał tutaj wyrobione zdanie polityczne. Pana Fogla tutaj przecież pochwalił ze zachował się godnie. Redaktor jak każdy z nas nie zgadza się poprostu z pewnymi zachowaniami które nie licują z okazją.

    • Tu masz fragment z artykułu
     “Ale wśród posiadaczy dyplomu MBA z Collegium Humanum znajdziemy nie tylko osoby związane z Prawem i Sprawiedliwością. “Fakt” poinformował, że w tym gronie są także wiceminister rodziny Aleksandra Gajewska oraz jeden z liderów Konfederacji Krzysztof Bosak. Dziennikarz Marcin Torz ujawnił natomiast, że dyplom MBA na tej uczelni zdobył także prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.”
     Aleksandra Gajewska to jak dobrze kolaże jest z PO i chyba Sutry też. Opublikujcie całą listę tych studentów

 1. Szewczyk nawet kampanie prowadził na dniu babci i dziadka w podstawówce jak i w przedszkolu. do tej pory jakoś nie przychodził na takie uroczystości a tu cyrk osiągnął level hard. i oczywiście panie dyrektor mu dziękowały za dobroć dla dzieci, bo przecież ” dzieci w gminie ciepielow są najważniejsze” szkoda tylko, że w słowach, bo czyny nie idą w parze ze słowami.

  • Jednak coś dla tych dzieci zrobił

   Choćby basem mają gdzie dzieci się uczyć pływać a i pewnie dorośli mogą z niego korzystać.

    • Do nauki brodzik wystarczy.
     A gdzie masz drugi basen w powiecie, żeby dzieci mogły uczyć się pływać gdzie jeździli, gdzie się uczyli pływać.
     Także lepszy jest brodzik od kałuży po deszczu.

 2. Co by nie powiedzieć o obu sesjach…każdy ma swoje zdanie do wyrobienia. Mnie osobiście nie podobają się artykuły gdzie piszący narzuca swoje zdanie dla odbiorcy a tym bardziej jak można zauważyć ,iż piszący ma wyrobione zdanie polityczne. O ile lepiej czytałoby się gdyby piszący nie narzucał swojej narracji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.