Szkolenia ksieży z ochrony dzieciPixabay
Czas czytania: 2 min.

Rozpoczynają się szkolenia dotyczące wdrożenia standardów ochrony małoletnich i osób bezbronnych w parafiach diecezji radomskiej i placówkach prowadzonych przez podmioty kościelne. Dekret w tej sprawie wydał biskup Marek Solarczyk.

DEKRET

Radom, dnia 7 czerwca 2024 r.

L. dz. 914/24

W związku z wejściem w życie w dniu 15 lutego 2024 roku ustawy z dnia 28 lipca 2023 roku o zmianie ustawy – Kodeks rodzinny i opiekuńczy oraz niektórych innych ustaw (zwanej też „ustawą Kamilka”) i modyfikacją szeregu obowiązujących w Polsce przepisów, zostały nałożone na liczne podmioty nowe obowiązki w zakresie ochrony małoletnich. Jednym z tych obowiązków jest wprowadzenie do dnia 15 sierpnia 2024 roku tzw. standardów ochrony małoletnich, które dotyczą także kościelnych osób prawnych i jednostek organizacyjnych.

Niniejszym dekretem, na podstawie kan. 391 § 1 KPK zarządzam, że wszyscy Księża Proboszczowie i Administratorzy w Diecezji Radomskiej mają obowiązek udziału w jednym szkoleniu dotyczącym wdrożenia standardów ochrony małoletnich i osób bezbronnych w parafiach naszej diecezji i placówkach prowadzonych przez podmioty kościelne oraz obowiązek wprowadzenia standardów ochrony w ustawowym terminie.

† Marek Solarczyk
Biskup Radomski

 

=====

Ks. dr Grzegorz Zieliński, Wikariusz Sądowy Diecezji Radomskiej, informuje, że szkolenia odbędą się w trzech terminach w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu:

  1. 20 czerwca 2024 r. (czwartek) o godz. 10:00
  2. 26 czerwca 2024 r. (środa) o godz. 10:00
  3. 8 lipca 2024 r. (poniedziałek) o godz. 10:00

W trakcie szkoleń księża otrzymają opracowane standardy oraz dokumenty zawierające wszystkie dane i wskazówki potrzebne do zastosowania standardów w parafiach i w poszczególnych typach placówek prowadzonych przez Kościół.

Wspieraj MojeLipsko – pomóż nam się rozwijać

Nasza ankieta

Jak często korzystasz z Paczkomatów?

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.