Szkoła Podstawowa w Bąkowej z dofinansowaniem!

Czas czytania: < 1 minutę

Na posiedzeniu Zespołu ds. Edukacji, Kultury i Sportu Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, pozytywnie został zaopiniowany wniosek złożony przez Gminę Ciepielów – dla Publicznej Szkoły Podstawowej w Bąkowej o zwiększenie części oświatowej subwencji ogólnej z 0,4% rezerwy w 2020 roku.

Gmina Ciepielów pozyskała 58.000 zł na zakup wyposażenia i pomocy dydaktycznych niezbędnych do realizacji podstawy programowej z przedmiotów przyrodniczych. Dzięki pozyskanemu dofinansowaniu Ministerstwa Edukacji Narodowej w szkole w Bąkowej zostaną wyposażone nowe pracownie:

  • geograficzna,
  • biologiczna,
  • chemiczna,
  • fizyczna.

Zakupione zostaną m.in. mapy ścienne, lornetki, mikroskopy, szkielet człowieka, tułów człowieka, maszyna do mieszania barw, zestaw do ćwiczeń z elektrostatyki, zestaw odczynników i chemikaliów do nauki chemii.

Ponadto w 2020 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Bąkowej zostały wymienione okna – koszt inwestycji – 49 921,87 zł oraz w dwóch salach lekcyjnych zamontowano nowoczesną wykładzinę podłogową – 22 509, 00 zł. 

Bo jak coś robić, to tak jak z dniem dziecka, dla wszystkich naszych dzieci w gminie, bo gdzie jak nie w Gminie Ciepielów.

–  Wójt Gminy Ciepielów Artur Szewczyk.

Źródło: Urząd Gminy w Ciepielowie.

Catering Zacisze


 

 

Nasz sondaż. Zagłosuj

Tak z ciekawości pytanie :)
Czy wybralibyście twórcę i naczelnego MojeLipsko.info na swojego wójta/burmistrza?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.