Święto Polskiej Niezapominajki z udziałem Komendanta Powiatowego PSP w Lipsku!
15.05.2022 r. na zaproszenie Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych oraz Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu, Komendant Powiatowy PSP w Lipsku st. bryg. Tomasz Krzyczkowski wziął udział w XXI edycji Święta Polskiej Niezapominajki.

 

Obchody zapoczątkował w 2002 roku Andrzej Zalewski, redaktor radiowej Jedynki i prowadzący Ekoradio. To święto leśników i przyrodników, którego celem jest promowanie walorów polskiej przyrody i stałe przypominanie o jej ochronie. Lasy Państwowe podczas cyklicznej imprezy, organizowanej w Leśnym Ośrodku Edukacyjnym im. Andrzeja Zalewskiego w Jedlni-Letnisko, na terenie Nadleśnictwa Radom promowały zrównoważoną gospodarkę leśną, a w szczególności funkcje ekologiczne i społeczne lasów.

Tradycyjnie obchody Święta Polskiej Niezapominajki rozpoczęto od złożenia kwiatów przed tablicą poświęconą twórcy Święta Polskiej Niezapominajki i patrona Leśnego Ośrodka Edukacyjnego
w Jedlni-Letnisku – redaktora Andrzeja Zalewskiego.

 

W imieniu służb mundurowych strażaków PSP i OSP oraz policjantów, wiązankę kwiatów złożył st. bryg. Tomasz Krzyczkowski Komendant Powiatowy PSP w Lipsku, jednocześnie Przewodniczący Sądu Honorowego Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Warszawie wraz z insp. Sławomirem Rekiem Komendantem Powiatowym Policji w Kozienicach.

XXI edycji Święta Polskiej Niezapominajki towarzyszył piknik na polanie przy ośrodku, który zgromadził całe rodziny oraz amatorów aktywnego wypoczynku na łonie natury. Leśnicy i ich przyjaciele zorganizowali w tym dniu prezentacje i warsztaty edukacyjne, występy i pokazy zespołów dziecięcych i młodzieży, koncert Zespołu Sygnalistów Myśliwskich przy RDLP w Radomiu, rajdy rowerowe, nordic walking oraz zabawy i gry dla dzieci.

 

Święto Polskiej Niezapominajki zwieńczył koncert Szymona Wydry wraz z zespołem CARPE DIEM.

Źródło: KP PSP w Lipsku.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*