Strażacy z Maruszowa mają nowy wóz!Czas czytania: < 1 minutę

27 czerwca 2024 roku do jednostki dotarł nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy marki Scania P 370xt.

Zakup był możliwy dzięki dofinansowaniu z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Priorytetu II: “Fundusze Europejskie na zielony rozwój Mazowsza”, Działania 2.4: “Dostosowanie do zmian klimatu” programu Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027.

Umowę o dofinansowanie projektu “Zakup nowego średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego wraz z nowym wyposażeniem dla OSP Maruszów” podpisano 17 stycznia 2024 roku pomiędzy Województwem Mazowieckim reprezentowanym przez Zarząd Województwa Mazowieckiego reprezentowany przez Pana Adama Struzika – Marszałka Województwa, a Miastem i Gminą Lipsko reprezentowanym przez Pana Jacka Wielorańskiego – Burmistrza Miasta i Gminy Lipsko.

Całkowita wartość projektu z w/w umową wynosi 1 779 523,08 zł.
Dofinansowanie z UE 1 512 594,61 zł.
Wkład własny Miasta i Gminy Lipsko 266 928,47 zł

Nowy wóz z pewnością znacząco zwiększy możliwości ratownicze OSP Maruszów i przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców. Posiada on nowoczesne wyposażenie, które ułatwi strażakom prowadzenie akcji ratowniczych w różnych sytuacjach.
Serdecznie gratulujemy strażakom z Maruszowa pozyskania nowego samochodu i życzymy wielu sukcesów w ratowaniu życia i mienia oraz bezpiecznych powrotów z akcji.

 

Wspieraj MojeLipsko – pomóż nam się rozwijać

Nasza ankieta

Jak często korzystasz z Paczkomatów?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.