Strażacy uczcili Narodowe Święto Niepodległości
Narodowe Święto Niepodległości.

KP PSP w LIPSKU

11 listopada 2022 roku na placu przed Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Lipsku, odbyło się uroczyste podniesienie flagi państwowej na maszt oraz odegranie i odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

W wydarzeniu uczestniczył st. bryg. Tomasz Krzyczkowski Komendant PSP w Lipsku wraz z dwoma zmianami służbowymi JRG.

OSP GRABOWIEC

11 listopada, z okazji 104. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości w jednostce OSP Grabowiec odbyło się uroczyste podniesienie Flagi Państwowej na maszt w asyście Pocztu Sztandarowego, druhen i druhów OSP oraz Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej przy dźwiękach Mazurka Dąbrowskiego.

Następnie, zgromadzeni w tym dniu, w szyku, przemaszerowali do Kościoła Parafialnego na Mszę Świętą w intencji Ojczyzny.

W Mszy Świętej uczestniczyły Poczty Sztandarowe: Gminy Rzeczniów, Ochotniczej Straży Pożarnej w Grabowcu, Ochotniczej Straży Pożarnej w Rybiczyźnie, Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Grabowcu, władze samorządowe na czele z Wójtem Gminy Rzeczniów Karolem Burkiem i Przewodniczącym Rady Gminy Zygmuntem Wicikiem, społeczność szkolna na czele z Dyrektorem Renatą Druzd oraz lokalna społeczność.

Po Mszy, odbyły się uroczystości patriotyczne na placu szkolnym.

OSP SOLEC NAD WISŁĄ

11 listopada, OSP Solec nad Wisłą wraz z jednostkami OSP z terenu Miasta i Gminy Solec nad Wisłą, uczestniczyli w 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

OSP SADKOWICE

Udział delegacji jednostki OSP Sadkowice w obchodach 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, które odbyły się w Pawłowicach oraz w Solcu nad Wisłą.

OSP ALEKSANDRÓW DUŻY

11 listopada br., delegacja z OSP Aleksandrów Duży uczestniczyła w obchodach Święta Niepodległości w Siennie.

Źródło: KP PSP w Lipsku; OSP Grabowiec; OSP Sadkowice; OSP Solec nad Wisłą; OSP Aleksandrów Duży.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.