Starostwo – ile dostał starosta i członkowie zarządu za zaległy urlop?Czas czytania: 2 min.

W poprzednim roku apelowaliśmy do gmin o “wyrzucenie” włodarzy na zaległe urlopy. Niektórzy w październiku mieli ponad dwa miesiące zaległego urlopu.

Wójtowie, burmistrzowie i starostowie często nie wykorzystują przysługującego im urlopu, by po zakończeniu kadencji pobrać wysoki ekwiwalent pieniężny z tego tytułu.

W przypadku nie wygrania wyborów wraz z odprawą wójt/burmistrz może dostać do 100  tysięcy złotych.

Kto może “wyrzucić” wójta/burmistrza/starostę na urlop? Sekretarz lub osoba zastępująca.

Czynności z zakresu prawa pracy wobec wójta (burmistrza, starosty), związane z nawiązaniem i rozwiązaniem stosunku pracy, wykonuje przewodniczący rady gminy, zaś pozostałe czynności – wyznaczona przez wójta (burmistrza, prezydenta miasta) osoba zastępująca lub sekretarz gminy.

Ekwiwalent należy wójtowi wypłacić nie tylko w sytuacji, w której po zakończonej kadencji odchodzi on ze stanowiska w gminie, ale także, gdy wyborcy powierzą mu pełnienie tej funkcji na kolejne 4 lata.

Ile dostał były starosta, Pan Śmieciuch i członkowie zarządu (2 osoby)?

W odpowiedzi na wniosek o udostępnienie informacji publicznej przesłany przez Pana w dniu 11 maja 2024 r. na adres e-mail:

starostwo@powiatlipsko.pl, działając zgodnie z dyspozycją art. 10 ust. 1 oraz art. 14 ust. 1 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (Dz. U. z 2022 r. poz. 902) Starostwo Powiatowe w Lipsku informuje, iż kwota ekwiwalentu za niewykorzystany urlop jaka została wypłacona staroście/członkom zarządu powiatu po zakończeniu kadencji 2018 – 2024 wynosi 72 756,43 zł (brutto).

 

Wspieraj MojeLipsko – pomóż nam się rozwijać

Nasza ankieta

MojeLipsko.info niebawem zacznie korzystać z możliwości płatnych artykułów. Jaka kwotę miesięcznie jesteś w stanie przeznaczyć na pełen dostep do portalu.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.