Spotkanie Zarządu Powiatu Lipskiego z Włodarzami gmin powiatu!
We wtorek 16 lutego w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Lipsku odbyło się spotkanie Zarządu z Włodarzami wszystkich gmin wchodzących w skład powiatu lipskiego.

W spotkaniu wzięli również udział Przewodniczący rad.

Przedstawiciele urzędów omówili zagadnienia, które dotyczyły m.in. sytuacji finansowej, analizy potrzeb wynikających z bieżącej działalności Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Lipsku, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej oraz Komendy Powiatowej Policji i możliwych form współpracy oraz wsparcia ze strony samorządów.

Na spotkaniu Starosta Lipski podniósł kwestię wspólnego wieloletniego harmonogramu prac remontowych i inwestycji drogowych w poszczególnych gminach. Zasygnalizowano propozycję kierunków działań w tym zakresie. Ustalenia priorytetów drogowych dla każdej z gmin i ich sukcesywnej realizacji w dużej mierze zostało uwarunkowane od stworzenia pakietu dokumentacji technicznych, gotowych do realizacji w momencie pojawienia się dodatkowych środków finansowych, czy możliwości aplikowania o dofinansowanie zewnętrzne.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Lipsku.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*